KPS wygrał z ZAKSĄ

Aneta Borkowska poniedziałek, 10 stycznia 2022, 21:05 Sport

KPS Siedlce pokonał ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:0 w meczu 17. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn.. Pierwsze spotkanie tych drużyn również zakończyło się wygraną siedlczan 3:0.

Siatkarze KPS-u przystąpili do sobotniego meczu mocno zmotywowani. W pierwszym meczu w Nowym Roku przed własną publicznością chcieli odnieść zwycięstwo.

Pierwszą partię spotkania od skutecznego ataku ze środka rozpoczął kapitan siedlczan Radosław Nowak. Początkowo trwała walka punkt za punkt, dopiero gdy na zagrywce pojawił się Grzegorz Wójtowicz goście odskoczyli na 7:4. KPS nie miał jednak zamiaru odpuszczać, podopieczni trenera Mateusza Grabdy włączyli wyższy bieg, podbili kilka piłek w obronie, a i zagrywka zagrywka stała się dużym atutem gospodarzy. W polu serwisowym doskonale spisywali się Wiktor Mielczarek i Adam Lorenc. KPS pierwszą partię wygrał 25:18.

Drugi set miał podobny przebieg jak premierowa partia. Początkowo drużyny grały punkt za punkt, a później gospodarze  uzyskali przewagę dzięki świetnej zagrywce, tym razem  życie przyjmującym ZAKSY skutecznie utrudniali Filip Frankowski i Bartosz Michalak. Drugiego seta KPS wygrał do 20.

Prowadząc 2:0 gospodarze chcieli przypieczętować zwycięstwo w trzeciej partii. Początkowo partia była wyrównana, ale już po kilku minutach KPS ponownie zaczął odjeżdżać rywalom. Skuteczne zagrywki Mariusza Magnuszewskiego pozwoliły odskoczyć na kilka punktów, w ataku brylowali Lorenc i Mielczarek.  Seta zakończył natomiast skuteczny atak Adriana Markiewicza, KPS wygrał  25:18, a całe spotkanie 3:0.

W sobotę, 15 stycznia o 17:00 siedlczanie rozegrają kolejny mecz przed własną publicznością, tym razem do Siedlec zawita Olimpia Sulęcin.

TAURON1Liga, 17 kolejka KPS Siedlce – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:18, 25:20, 25:18)
MVP: Adam Lorenc

KPS: Filip Frankowski, Radosław Nowak, Adam Lorenc, Mariusz Magnuszewski, Wiktor Mielczarek, Bartosz Michalak, Adrian Potera (L) i Patryk Waloch (L) oraz Adrian Markiewicz, Dawid Pawlun, Mateusz Borkowski, Michał Gołębiowski

autor: Magdalena Szewczuk, rzecznik KPS