SPIN

Więcej pieniędzy dla UPH

Aneta Borkowska wtorek, 11 stycznia 2022, 07:06 Siedlce

Na wniosek rektora Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego uczelnia otrzymała zwiększenie subwencji w wysokości 10,5 mln zł. A inwestycji w tym roku będzie dużo, bo uczelnia ma ambitne plany.

Zostania wyposażone Centrum Symulacji Medycznych w moduł dla studentów kierunku ratownictwo medyczne, utworzone Laboratorium Genetyki i Biologii Molekularnej, a także Pracownia: Anatomii Prawidłowej, Cytofizjologii, Histologii z Embriologią, Patofizjologii o kluczowym znaczeniu dla kształcenia na kierunkach medycznych.

Zrealizowana zostanie także kompleksowa modernizacja Klubu PeHa, a także rozpocznie się modernizacja istniejących i budowa nowych obiektów sportowych, w tym wielofunkcyjnego boiska sportowego w obrębie kampusu uniwersyteckiego oraz remont Ośrodka Jeździeckiego.

Uniwersytet planuje również dostosowanie pokoi w domach studenta do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, budowę wind zewnętrznych oraz zapewnienie dostępności obiektów dydaktycznych Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach dla osób z trudnościami w poruszaniu się poprzez zamontowanie podnośników i schodołazów.

źródło: Beata Gałek, rzecznik prasowy Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach

Komentarze (1)

  1. to dodano 4 miesiące temu

    wszystko za 10,5 bańki – nie dadzą rady

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?