SPIN

Znęcał się nad babcią. Jest już w areszcie

Aneta Borkowska piątek, 15 kwietnia 2022, 14:06 Siedlce

Trzy miesiące aresztu zastosował Sąd Rejonowy w Siedlcach wobec 41-letniego mężczyzny, który przez pół roku znęcał się nad 91-letnią babcią. Mężczyzna groził staruszce pozbawieniem życia i przyczynił się do poważnych obrażeń ciała seniorki.

– Kilka dni temu wpłynęło zgłoszenie od przechodnia, że na balkonie jednego z bloków leży kobieta i wzywa pomocy. Policjanci ustalili, że wzywającą pomocy była 91-letnia kobieta, która miała widoczne zasinienia na całym ciele – mówi Agnieszka Świerczewska, rzeczniczka komendy. – Funkcjonariusze wezwali karetkę pogotowia i kobieta została przewieziona do szpitala. Na jej ciele stwierdzono m.in. ślady pobicia oraz niedożywienie i odwodnienie – dodaje.

Policjanci do sprawy zatrzymali 41-letniego wnuka kobiety. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad osobą starszą i nieporadną.

Policjanci powiadomili o sytuacji Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Siedlcach oraz Zespół Interwencji Kryzysowej. O zdarzeniu poinformowano także dalszych członków rodziny, którzy zobowiązali się do opieki nad krewną.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?