SPIN

Dziś ruszają egzaminy ósmoklasisty – zdają go też Ukraińcy

Aneta Borkowska wtorek, 24 maja 2022, 06:51 Siedlce

Dziś rozpoczynają się egzaminy ósmoklasisty. Te są obowiązkowe, co znaczy, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć podstawówkę. Ale wszyscy je zaliczą. Nie ma bowiem minimalnego progu punktowego. Wynik nie jest jednak bez znaczenia. bo wpłynie na to, czy uczeń zostanie przyjęty do wybranej przez siebie szkoły ponadpodstawowej.

Uczniowie dziś (24 maja) napiszą egzamin z języka polskiego, jutro z matematyki, a w środę z języka obcego nowożytnego. Start o godzinie 9. Egzamin z języka polskiego potrwa 120 minut, z matematyki 100 minut, a z języka obcego nowożytnego – 90 minut. W każdym arkuszu znajdą się zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. Wyniki będą 1 lipca.

W Siedlcach do egzaminu podejdzie także 25 uczniów, uchodźców wojennych z Ukrainy. Mogą oni liczyć na wydłużony czas na napisanie do 210 minut, słowniki polsko-ukraińskie i arkusze z instrukcją oraz poleceniami tłumaczonymi na ukraiński. W Szkole Podstawowej nr 1 do egzaminu podejdzie dwóch Ukraińców. Dodatkowo dostaną wsparcie w postaci tłumaczki.

– Ale tylko w tej części organizacyjnej, czyli dopóki omawia się procedury i koduje prace. Potem, kiedy już uczniowie zaczynają pisać tłumacz wychodzi – mówi wicedyrektorka szkoły Jadwiga Chomacka.

Komentarze (1)

  1. Eska dodano 1 miesiąc temu

    A co to za stare zdjęcie?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?