SPIN

Siedleckie szkoły są eko

Aneta Borkowska środa, 25 maja 2022, 13:10 Społeczeństwo

12 nowych łąk kwietnych posianych zostanie w Siedlcach. Tyle szkół zaangażowało się w warsztaty i zajęcia ekologiczne udowadniając, że troska o środowisko jest im bardzo bliska. Na podstawie scenariuszy dostępnych na platformie edukacyjnej Szkolne Centrum Recyklingu zostały przeprowadzone zajęcia promujące ekologię oraz selektywną zbiórkę elektrycznych śmieci.

– Edukacja ekologiczna może być fantastyczną przygodą, czego dowodem jest zaangażowanie uczniów i nauczycieli z siedleckich szkół. Bardzo się cieszę, że teoria została poparta praktyką i uczniowie nie tylko dowiedzieli się czym są elektrośmieci, ale także wzięli czynny udział w zbiórce. Ponad 14 ton elektroodpadów robi wrażenie, jednocześnie pokazując skalę zjawiska – podkreśla Gabriela Leszczyńska, Prezes Zarządu AURAEKO, Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.

Wszystkie szkoły zaangażowane w akcję dostaną nasiona facelii błękitnej, która uznawana jest za królową roślin miododajnych, ale także tablice edukacyjne wykonane z recyklingu.

– Z jednej strony promujemy bioróżnorodność zapewniając zapylaczom źródło pokarmu, z drugiej pokazujemy dlaczego warto i trzeba oddawać elektroodpady do czerwonych pojemników, PSZOK-u czy miejsc do tego przeznaczonych – mówi Karolina Kędzierska z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Kampania ekologiczna Błękitne ogrody w Siedlcach jest organizowana wspólnie przez Miasto, Fundację Odzyskaj Środowisko, AURAEKO Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. w ramach projektu Elektryczne Śmieci. Dodatko w Siedlcach zostanie zasiana 13 łąka, ale gdzie? To ma być niespodzianka.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?