SPIN

Blok przy Pułaskiego – jest przełom

Aneta Borkowska czwartek, 26 maja 2022, 16:35 Siedlce

Firma Budomatex może wystąpić o pozwolenie na budowę bloku przy Pułaskiego. Po wielu miesiącach „walki” radni dziś przegłosowali uchwałę w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji. Inwestor na mocy specustawy planuje tam postawienie 6-kondygnacyjnego budynku na ponad 130 mieszkań z dwukondygnacyjnym garażem podziemnym. Uchwałę pod względem zgodności z prawem ocenią teraz służby wojewody.

Batalia o inwestycję toczy się od dawna. Najpierw, w maju ubiegłego roku, radni nie podjęli uchwały w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji. Zrobili to mimo że pozytywną opinię o budowie wydał m.in. regionalny inspektorat ochrony środowiska, konserwator zabytków, urząd marszałkowski i zarządca drogi. Negatywną wyraziła Powiatowa Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna w Siedlcach. Radni stanowisko argumentowali między innymi tym, że budynek nie wpisuje się w historyczną formę centrum Siedlec. W następstwie tego, urząd przygotował a radni przegłosowali, uchwałę o odmowie ustalenia lokalizacji inwestycji. Tę uchwałę deweloper zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i wygrał. WSA unieważnił uchwałę rady.

Komentarze (1)

  1. Siedlczanin dodano 1 miesiąc temu

    to jest skandal taki klocek betonu w samym centrum….zapamiętam sobie kto z radnych głosował za tym pomysłem i innym też powiem

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?