SPIN

Zamieniała ceny na niższe – grozi jej 8 lat więzienia

Aneta Borkowska czwartek, 26 maja 2022, 06:18 Siedlce

Siedleccy policjanci zatrzymali kobietę, która przeklejała w sklepach z kasami samoobsługowymi kody kreskowe z towarów droższych na tańsze.

– Zawiadomienie w tej sprawie złożył właściciel jednego ze sklepów, który podejrzewał nieznaną osobę o to przestępstwo – mówi Agnieszka Świerczewska, rzeczniczka komendy. – Po przeanalizowaniu zapisu monitoringu policjanci wytypowali jedną z klientek, której tożsamość wkrótce ustalili. W wyniku dalszych czynności okazało się, że ta sama osoba działała na terenie całego miasta – dodaje.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania policjanci znaleźli kilkadziesiąt różnych produktów, w tym klocki, kosmetyki, baterie. Kobieta wiele rzeczy sprzedawała za pośrednictwem internetu. Z procederu uczyniła swój stały sposób zarobkowania. Towary, które pozyskała w ten sposób oszacowano na kwotę ok. 10 tys. zł.

36-latka usłyszała już w tej sprawie zarzuty. Podejrzana przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła obszerne wyjaśnienia. Kobiecie grozi do 8 lat więzienia.

fot. KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?