SPIN

Zapłacimy więcej za odbiór śmieci

Aneta Borkowska wtorek, 28 czerwca 2022, 16:53 Siedlce

Od września mieszkańcy będą płacić więcej za odbiór i utylizację śmieci. Taką decyzje podjęli radni podczas dzisiejszej sesji. Podwyżka będzie jednak mniejsza niż początkowo zakładał projekt.

Prezydent początkowo wyszedł z propozycją podwyżki 6 zł – czyli zamiast obowiązujących 19 złotych byłoby to 25 zł. W przypadku braku zbiórki selektywnej 50 zł. Na to jednak nie zgodzili się radni, więc stawka została zmniejszona.

W przypadku gdy siedlczanie segregują śmieci zapłacą 21,50 od osoby (za czwartą 18, piątą 15 zł, szóstą i więcej 12 zł). Opłata będzie wyższa w przypadku braku selektywnej zbiórki. Mieszkańcy wtedy zapłacą 43 zł od osoby (za czwartą 36 zł, piątą 30 zł, szósta i więcej 24 zł).

 

Gdyby stawki zostały utrzymane na obecnym poziomie miasto w tym roku do systemu gospodarki odpadami komunalnymi z budżetu musiałoby dołożyć ponad 4 miliony 300 tysięcy zł. System przy wprowadzonej podwyżce i tak się nie zbilansuje a tak, zgodnie z ustawą, powinno być.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?