SPIN

Pomnik Kaczyńskiego ponownie oblany farbą

Aneta Borkowska czwartek, 30 czerwca 2022, 14:38 Siedlce

Policja dostała zgłoszenie, że pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego został oblany farbą. Komenda szuka teraz sprawcy lub sprawców zdarzenia.

– Od momentu zgłoszenia od razu podjęliśmy działania, przede wszystkim trzeba zabezpieczyć monitoring, który znajduje się w okolicy i ustalić ewentualnych świadków – mówi rzeczniczka Agnieszka Świerczewska.

Do podobnego zdarzenia doszło na początku maja 2021 roku, wtedy białą farbą oblano nie tylko pomnik, ale także teren wokół.

2 komentarze

  1. Ojojoj dodano 1 miesiąc temu

    Och jak przykro

    • obserwator II. dodano 1 miesiąc temu

      Czy to był jedyny pomnik pomalowany.Pamiętam czasy gdzie pomniki były malowane i nie tylko bo i ściany budynków więc czy jest o co krzyczeć.Wcześniej jednym się nie podobał ustrój i obiekty a dzisiaj ma prawo nie podobać się pomnik,choć został postawiony przez wąską grupę ludzi a miasto liczy dużo więcej i czy się ktoś konsultował gdzie postawić taki obiekt?Zmienia się władza zmienia się opozycja więc takie szopki to normalność.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?