SPIN

Akademiki UPH przejdą remont

Aneta Borkowska środa, 27 lipca 2022, 09:37 Siedlce

Ruszyły przygotowania do remontu akademików Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego. Uczelnia dysponuje czterema budynkami, a jako pierwszy metamorfozę przejdzie dom studenta nr 4 przy ulicy ul. Żytniej.

– Zaczęliśmy od dokumentacji projektowej i zaprosiliśmy do współpracy Pracownię Doroty Szelągowskiej – mówi kanclerz UPH Michał Kowal. – I udało nam się wynegocjować korzystne dla nas warunki. Mamy też pieniądze aby już zacząć. Zakładamy, że uda nam się wyremontować od 5 do 7 segmentów. Procedurę przetargową chcemy rozpocząć jeszcze w wakacje, a zakończyć jeśli nie pod koniec tego to na pewno na początku przyszłego roku – dodaje.

W pierwszej kolejności zostaną wyremontowane pokoje dla osób niepełnosprawnych. W łazienkach będą specjalne uchwyty, barierki oraz siedziska pod prysznic. W pokojach nie będzie progów ani podłóg na innych poziomach. W kuchni zostanie zrobiona specjalna zabudowa meblowa, która pozwoli podjechać na wózku i skorzystać z kuchenki czy zlewu.

Pieniądze (około pół miliona) będą pochodzić z unijnego dofinansowania. W przyszłym roku UPH chce rozpocząć remont kolejnych segmentów. Środki na to (ponad milion) uczelnia chce pozyskać z Ministerstwa Edukacji i Nauki.

zdjęcia: UPH

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?