SPIN

Starsza kobieta padła ofiarą oszustów

Aneta Borkowska czwartek, 11 sierpnia 2022, 06:03 Siedlce

W ostatnim czasie nasilił się proceder podszywania się przestępców pod pracowników różnych instytucji, a także policjantów CBŚP. W taki właśnie sposób oszukano 87-letnią siedlczankę.

– Zadzwonił do niej rzekomy pracownik poczty z informacją, że do jej mieszkania zostaną dostarczone paczki – mówi rzeczniczka komendy Agnieszka Świerczewska. – Po chwili kobieta odebrała telefon od fałszywego policjanta CBŚP, który stwierdził, że mężczyzna kontaktujący się z nią wcześniej to oszust i chce ją okraść. W celu zabezpieczenia jej oszczędności pieniądze które ma w domu odbierze od niej policjantka. Tym sposobem straciła ponad 20 tysięcy złotych – dodaje.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i przypomina, że funkcjonariusze nigdy nie żądają wydania pieniędzy i nie załatwiają tego typu spraw telefonicznie. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?