SPIN

STBS wybuduje nowy blok

Aneta Borkowska poniedziałek, 19 września 2022, 17:52 Siedlce

Siedleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczyna przygotowania do budowy nowego bloku przy ul. Gospodarczej. Będzie się składał z 50 lokali od 35 do 56 m2.

– Będzie to 4 kondygnacyjny budynek przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami – mówi Adam Zawadzki, prezes STBS. – Dojście z parkingu do klatek nie będzie wymagało pokonania schodów, znikną więc wszelkie bariery architektoniczne. Dodatkowo powierzchnia wind będzie umożliwiała manewrowanie wózkiem inwalidzkim – dodaje.

Mieszkania będą wykonane pod klucz, czyli na podłogach znajdą się panele, a w kuchni i łazienkach będzie położony gres. Łazienki będą wyposażone w umywalkę oraz obudowaną wannę. Na ścianach będzie położona glazura. W kuchni znajdzie się kuchenka z piekarnikiem oraz zlewozmywak. Do każdego mieszkania przynależeć będzie komórka lokatorska oraz jedno zewnętrzne miejsce parkingowe. Każde mieszkanie na I, II i III piętrze będzie posiadało balkon, a mieszkania na parterze ogrodzone ogródki i tarasy.

– Warunkiem wynajmu mieszkania jest wpłata partycypacji, która wynosi 2 tysiące 400 złotych za metr i tu ważna informacja, jest możliwość, aby tę wpłatę rozłożyć na raty – tłumaczy prezes. – Planowana stawka czynsz to 13,54 za metr  plus media – dodaje.

Planowany termin rozpoczęcia prac to IV kwartał 2022 roku. Okres budowy to 24 miesiące.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?