Srebro podopiecznych Mateusza Grabdy

Aneta Borkowska poniedziałek, 26 września 2022, 12:00 Sport

W niedzielę (25 września) we Włoszech odbył się finał Mistrzostw Europy U20. Reprezentacja Polski po raz kolejny w tym turnieju zmierzyła się z drużyną gospodarzy. Po pięciosetowej walce, Polacy musieli uznać wyższość rywali. Do Siedlec ze srebrnymi medalami wrócą trener Mateusz Grabda i środkowy Mateusz Kufka z PSG KPS Siedlce.

W fazie grupowej od polskiej kadry lepsi okazali się tylko Włosi. W dalszej części turnieju nasi reprezentanci zmierzyli się z Belgią. Drużyna pod wodzą Mateusza Grabdy w półfinale zwyciężyła 3:0 i awansowała do walki o złoty medal.

W ostatnim meczu turnieju Polacy po raz kolejny mierzyli się z Włochami. Pierwsze 2 sety dość gładko wygrali gospodarze. Nasza kadra jednak nie zamierzała rezygnować i w kolejnych dwóch partiach okazała się lepsza. W walce o tytuł Mistrza Europy decydujący był piąty set. Wtedy po raz kolejny gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie złoty medal zdobyli Włosi. Polacy wrócą do kraju jako wicemistrzowie Europy.

Zespół PSG KPS Siedlce już oczekuje na powrót swojego trenera i środkowego Mateusza Kufki. W najbliższą sobotę, 1 października drużyna rozegra pierwszy mecz ligowy. Przeciwnikiem zespołu będzie MKS Będzin.

autor: Monika Radomyska, PSG KPS Siedlce