SPIN

Miasto dołączy do protestu „Tylko Ciemność”

Aneta Borkowska środa, 5 października 2022, 15:03 Siedlce

Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski, Związek Miast Polskich, Unia Metropolii Polskich oraz Związek Powiatów Polskich planują protest pod hasłem „Tylko Ciemność”. W najbliższy piątek (7 października) samorządowcy planują spotkać się pod Sejmem W Warszawie.

Do akcji przyłączy się prezydent miasta Andrzej Sitnik. Jak można przeczytać na fanpage prezydenta ma być to sposób na obronę mieszkańców, którym przez działania rządu obniża się jakości życia.

Szanowne Koleżanki i Koledzy Samorządowcy, Drodzy Mieszkańcy!
Zaprotestujmy wspólnie przeciwko nieuzasadnionym, gigantycznym podwyżkom cen energii i kosztom życia!
Spółki Skarbu Państwa osiągają nadzwyczajne zyski a mieszkańcy i przedsiębiorcy dostają horrendalne rachunki. Rząd pozbawia samorządy wypracowanego dochodu z PIT, ogranicza subwencję oświatową i obciąża samorząd coraz większą częścią kosztów finansowania oświaty.
Miasta i wsie stają przed dylematem, jakie usługi dla mieszkańców ograniczyć, a z jakich zrezygnować. Dość. Czas na #ProtestSamorządów.
7.10 widzimy się w Miasto Stołeczne Warszawa #wObronieMieszkańców.
Występujemy w obronie naszych mieszkańców, nie pozwalamy na obniżanie jakości ich życia!

 

4 komentarze

 1. Brawo dodano 2 lata temu

  Brawo

 2. Obserwator II. dodano 2 lata temu

  Rządzący najpierw okradli samorządy z pieniędzy wprowadzając propagandowy swój program o niepłaceniu podatku do 26 roku,następnie kolejna propaganda doprowadziła do ubytku w kasach samorządów emerytury bez podatku do pewnej kwoty.Słusznie się stało,że to nastąpiło,ale czy to musiało być kosztem samorządów,które musiały ograniczyć swoje dochody,inwestycje a rządzący lekką ręką wywalają w błoto miliardy przez swoją niegospodarność i ślepe polityczne zauroczenie swoimi propagandowymi ideami.Teraz kolej na gigantyczne podwyżki cen wszystkich mediów i nikt z rządu nie odpowiada za swoje nieudane plany i tylko dodruk pieniędzy ratuje w chwili obecnej kraj przed całkowitą ruiną a to,że się odwlecze w czasie to zrozumie każdy kto potrafi choć trochę liczyć i logicznie myśleć.Naród piszczy władza się bawi czyli tak jak w krajach wschodnich.Władza nieomylna i zawsze ma rację.

 3. HM dodano 2 lata temu

  Im większe zamieszanie na ulicach Polski i Europy tym bardziej raduje się serce Putina. Wojna za naszą granicą, pokój niepewny a trolle Putina i gromada pożytecznych idiotów organizuje hucpy. Wcale nie interesuje ich sytuacja materialna Polaków. Chodzi im tylko o władzę i skok na kasą. Na największy budżet jaki kiedykolwiek Polska miała, wypracował go rząd zjednoczonej prawicy. Gdyby rzeczywiście mieli na uwadze troskę o Polaków, to przedstawili by jakiekolwiek własne propozycje. A póki co prezydent Sitnik potrafił tylko podnieść podatek od nieruchomości rok do roku o 36%.

  • Niezły troll dodano 2 lata temu

   XDDDDDD nie wierzę w to co czytam

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?