SPIN

Wojskowy piknik „Nowoczesne Wojsko – Bezpieczna Ojczyzna”

Aneta Borkowska czwartek, 20 października 2022, 17:31 Społeczeństwo

W sobotę (22 października) 18 Dywizja Zmechanizowana organizuje wojskowy piknik informacyjno-promocyjny pod nazwą „Nowoczesne Wojsko – Bezpieczna Ojczyzna”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 przy Wojskowym Centrum Rekrutacji w Siedlcach (ul. Wałowa 1) i potrwa do godz. 16:00.

W ramach pikniku będzie można zobaczyć sprzęt wojskowy użytkowany przez żołnierzy Wojska Polskiego m.in.: czołg LEOPARD, transporter opancerzony COUGAR, przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD, samobieżny moździerz RAK, wyrzutnię rakietową LANGUSTA, transporter ROSOMAK oraz symulator dachowania wystawiony przez Żandarmerię Wojskową.

Dla zainteresowanych wojskowi medycy będą organizowali szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. W programie pikniku znajdzie się również pokaz walki wręcz. Dla najmłodszych zaplanowano mnóstwo atrakcji m.in.: tor przeszkód przygotowany przez Centralny Wojskowy Zespół Sportowy.

Na tych, którzy będą chcieli podzielić się bezcennym darem życia jakim jest krew, będzie czekał krwiobus. Obecność na pikniku to również szansa na spotkanie i rozmowa z żołnierzami o służbie wojskowej. W mobilnym punkcie rekrutacyjnym specjaliści przekażą wszystkie niezbędne informacje, co zrobić, aby zostać żołnierzem Wojska Polskiego. Chętni będą mogli także skosztować wojskowej grochówki.

Podczas pikniku o oprawę muzyczną zadba Orkiestra Wojskowa z Siedlec.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?