SPIN

Bezdomni schronią się przed zimnem

Aneta Borkowska wtorek, 15 listopada 2022, 16:24 Społeczeństwo

Ogrzeją się, zjedzą posiłek i otrzymają czyste ubranie – na to mogą liczyć osoby bezdomne przy ul. Kleeberga 2 w Siedlcach. Caritas Diecezji Siedleckiej przygotowała tam specjalną świetlicę (niebieski kontener), gdzie w każdej chwili, 24h/dobę, może zgłosić się każdy potrzebujący.

To dodatkowa propozycja organizacji, by zapewnić schronienie potrzebującym w okresie jesienno-zimowym, które nie otrzymały miejsca w Mieszkaniach Wspieranych.

– Chcemy pomóc tym, którzy nagle znaleźli się w trudnej sytuacji i nie mają gdzie uciec przed zimnem, są głodni i zdezorientowani. Takie osoby spotykamy również na przystankach, ulicach i dworcach w Siedlcach. Zareagujmy i nie przechodźmy obojętnie. Możemy pomóc takiej osobie, kierując ją do świetlicy. Takie osoby objęte są teraz okresem ochronnym – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Caritas Diecezji Siedleckiej prowadzi również Mieszkania Wspierane – jest to placówka skierowana do osób w kryzysie bezdomności, znajdująca się przy ul. Kleeberga 2 w Siedlcach. Przeznaczona jest dla osób, którym zostało przyznane prawo pobytu na czas określony na podstawie decyzji prezydenta miasta po konsultacji z pracownikiem socjalnym MOPR.

źródło: Caritas Diecezji Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?