SPIN

Szpital wojewódzki wznowi przyjęcia pacjentów

Aneta Borkowska czwartek, 17 listopada 2022, 14:07 Siedlce

Mazowiecki Szpital Wojewódzki wznowi planowe przyjęcia pacjentów. Placówka dostanie pieniądze za przekroczenie ryczałtu. Taką decyzję podjęło Ministerstwo Zdrowia.

Przypomnijmy szpital wojewódzki wstrzymał przyjęcia z początkiem listopada. Władze spółki tłumaczyły to tym, że na świadczenia zabrakło pieniędzy z Narodowego Funduszu Zdrowia. Lecznica przekroczyła ryczałt o 13 procent – do końca września nadwykonania były na kwotę 11 milionów.

Szpital nowe środki dostanie już w grudniu, będzie to ponad połowa wartości przekroczonego ryczałtu. Przyjęcia pacjentów powrócą prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu.

2 komentarze

  1. Jan dodano 1 rok temu

    Mam propozycje zwiększyć zarząd .

  2. chory człowiek dodano 1 rok temu

    Być może nowe środki to efekt oburzenia społecznego spowodowany tym że pisiory uchwalili ustawę o Państwowym Instytucie Medycznym. Ma on dbać o zdrowie najważniejszych pisiorów. Żenada ! Ś.P. Urban w komunie mówił że rząd wyżywi się sam. Ten będzie się również leczył tam, gdzie nie będzie żadnych ograniczeń.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?