SPIN

Pomoc dla Ukraińców od Caritas

Aneta Borkowska czwartek, 29 grudnia 2022, 06:25 Społeczeństwo

Centrum Integracji Społecznej prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej, objęło wsparciem uchodźców z Ukrainy. Biorą oni udział w projekcie „Reintegracja społeczno-zawodowa cudzoziemców”. Poprzez pomoc w zatrudnieniu socjalnym, doradztwo zawodowe i udział w procesie aktywizacji zawodowej będą mogli się usamodzielnić, a tym samym odnaleźć się na lokalnym rynku pracy.

– Zakończyliśmy już rekrutację na uczestnika Indywidualnego Programu Zatrudnienia Socjalnego naszego najnowszego projektu. Realizuje go obecnie 30 osób z Ukrainy – tłumaczy Agata Ługowska, kierownik Centrum.

Głównym celem projektu jest aktywizacja zawodowa oraz integracja i aktywność społeczna cudzoziemców legalnie przebywających w Polsce, znajdujących się na terenie powiatu siedleckiego ziemskiego i grodzkiego. Kluczowa tutaj jest integracja na rynku pracy poprzez aktywizację zawodową i rozwój przedsiębiorczości cudzoziemców poszukujących pracy, planujących otworzenie działalności, ale wymagających kompleksowego, systematycznego i zindywidualizowanego wsparcia.

W ramach realizacji zadania przewidziano:
– realizację IPZS w Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach,
– profesjonalne doradztwo zawodowe i wsparcie w procesie aktywizacji zawodowej, a także w zakresie zakładania oraz prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce,
– wsparcie w procesie pośrednictwa pracy i w kontaktach z pracodawcami.

źródło: Caritas Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?