SPIN

Więcej za wodę i ścieki

Aneta Borkowska poniedziałek, 2 stycznia 2023, 18:15 Siedlce

Zła wiadomość dla mieszkańców. Od czwartku wzrastają opłaty za wodę i ścieki. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji jeszcze w kwietniu ubiegłego roku złożyło wniosek do lubelskiego oddziału Wód Polskich o nową taryfę, która właśnie od 5 stycznia zacznie obowiązywać.

– Zakładając, że gospodarstwo liczy cztery osoby i zużywa 12m3 wody miesięcznie i tyle samo ścieków opłaty wzrosną o 15 zł. W skali roku to będzie 180 zł – mówi prezes spółki Dariusz Kierzkowski.

W tej chwili odbiorcy indywidualni płacą za m3 wody 3,30 zł, po podwyżce będzie to 3,54, a więc opłaty wzrosną o 24 grosze. Jeśli chodzi o ścieki to w tej chwili opłata wynosi 5,63 zł, a będzie 6,64 zł (cena wzrośnie o 1,01 zł).

Wyższe opłaty są spowodowane wzrostem cen gazu i energii elektrycznej, ale także materiałów i usług. Ceny będą obowiązywały przez rok i niestety w kolejnych latach również mieszkańców czekają podwyżki za te media. Jak zapowiada prezes PWiKu będą już jednak mniejsze.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?