SPIN

Kolejny przetarg na remont interny

Aneta Borkowska środa, 18 stycznia 2023, 09:23 Siedlce

Szpital wojewódzki ogłasza kolejny przetarg na remont oddziału chorób wewnętrznych. Ostatni wykonawca zrezygnował. Tym razem jest nadzieja.

– 30 stycznia otworzymy oferty – mówi prezes Marcin Kulicki. – Widzimy spadek cen na rynku, brak dużych projektów, a w związku z tym jest duże zainteresowanie naszą inwestycją – dodaje.

Pierwotnie szpital na remont miał zaplanowane 32 miliony, ale podczas pierwszego przetargu oferty dochodziły nawet do 50. Zarząd spółki zwrócił się do samorządu Mazowsza o zwiększenie środków na inwestycję. Dzięki temu miał 43 miliony, ale kolejny przetarg unieważniono z tych samych powodów. Prezes ma nadzieję, że tym razem uda się zmieścić w zaplanowanym kosztorysie.

Przypomnijmy, oddział ma być rozbudowany o piętro i zwiększony o 70 łóżek, co łącznie da ich 130. Ma powstać też część zabiegowa, w której świadczone byłyby procedury jednodniowe. Jeśli nie będzie problemów to prace ruszą razem z wiosną, a inwestycja zostanie oddana na koniec 2024 roku.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?