SPIN

Wzrost za ciepło o kilkadziesiąt zł miesięcznie

Aneta Borkowska czwartek, 19 stycznia 2023, 14:52 Siedlce

Od 17 lutego lokatorzy Siedleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej i od 1 lutego pozostali odbiorcy będą płacić więcej za ciepło. Podwyżka sięgnie 16%. Dziś w urzędzie miasta odbyła się konferencja w tej sprawie.

– Dla domu o powierzchni 80 metrów kwadratowych będzie to wzrost o 74,30 zł, a dla mieszkania 55 metrowego o 51,08 zł, a dla mieszkania o powierzchni 36 metrów będzie to 33,44 zł miesięcznie. To są już ceny z vat i po rekompensacie – mówi prezes PECu Marzena Komar. – To są oczywiście takie średnie kalkulacje, bo wszystko będzie zależało oczywiście od zapotrzebowania na ciepło, a także od tego w jakiej technologii wykonany jest budynek – dodaje.

Przedsiębiorstwo Energetyczne o nową taryfę złożyło wniosek we wrześniu ubiegłego roku. Łącznie podwyżka za ciepło wyniosła blisko 47 procent, ale różnicę pokryje rekompensata. Ceny z rekompensatą będą obowiązywały do końca kwietnia. W lutym wejdą nowe regulacje rządowe i nowe przepisy, jednak jak zapowiada prezes PEC dla mieszkańców nie powinno się za dużo zmienić.

2 komentarze

  1. Ehh dodano 2 miesiące temu

    "jednak jak zapowiada prezes PEC dla mieszkańców nie powinno się za dużo zmienić"
    Ale z ciepła miejskiego korzystają też sklepy, zakłady, bary itp itd. Kolejna fala upadłości i podwyżek nas czeka.

  2. PL dodano 2 miesiące temu

    Lepiej niech Komar poda ile zysku w ubiegłym roku wypracował PEC i wytłumaczy się ze sprzedaży węgla, ile zarabia i ile dostanie premi od Sitnika

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?