SPIN

Tusk w Siedlcach – trwa spotkanie z mieszkańcami

Aneta Borkowska wtorek, 24 stycznia 2023, 17:27 Siedlce

W Sali Białej trwa spotkanie z Donaldem Tuskiem. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał by porozmawiać z mieszkańcami. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich.

– Bardzo się cieszę, że się wreszcie widzimy. Mieliśmy się spotkać wcześniej, ale może dobrze się złożyło, bo tą są 22 urodziny Platformy Obywatelskiej. Dokładnie dzisiaj. Bardzo przeżywam to wszystko co przez te 22 lata się działo się ze mną, z nami, w Europie, w Siedlcach – powiedział na początku spotkania. – Dziś wiele osób ocenia, że w Polsce dzieje się źle, mamy poczucie lęku związane z wojną na wschodzie, mamy za sobą pandemię, konflikty, ale jednak idziemy do przodu – dodał.

Tusk podkreślił, że ważne jest abyśmy wszyscy nawet jeśli się różnimy zebrali się wokół dobrego celu. Podkreślił, że pokazuje to pomoc Ukraińcom oraz to jak chętnie wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, której kolejny finał już za chwilę.

Nawiązał także do sytuacji dzietności w Polsce i podejściu do aborcji: Nie możemy pozwolić, by ciąże prowadził polityk partii rządzącej, prokurator czy ksiądz, bo od tego jest lekarz. Nie może tak być, że dochodzi do tragedii. Rodzi się u nas mało dzieci, 40 procent Polek nie chce ich mieć. Przewodniczący PO nawiązał także do słów Jarosława Kaczyńskiego o tym, że Polki nie chcą mieć dzieci bo dają w szyję.

Kolejnym poruszonym na spotkaniu tematem była kwestia rosnących cen gazu, ciepła i wody.

Transmisja na naszym fanpage TUTAJ

Był też czas na pytania od mieszkańców. Poruszane tematy dotyczyły m.in.: Ukrainy, szkolnictwa, kryzysu klimatycznego, polskiej armii czy nadchodzących wyborów.

3 komentarze

  1. XD dodano 4 miesiące temu

    Niesamowicie śmieszny był koleś z tvpis, który nie nauczył się na pamięć swojego pytania i musiał odczytywać instrukcje z telefonu xd

  2. Fan dodano 4 miesiące temu

    Byłem.Dziękuję za wizytę i umocnieniu mnie w przekonaniu że zwycięstwo jest możliwe a po tym powrót do normalności i rozliczenie przez niezależne prokuratury i sądy wszystkich "nieprawidłowości".

  3. Wojciech dodano 4 miesiące temu

    Dobrodziej z Bożej Łaski,śmiechu warte….

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?