SPIN

Dyrektor szpitala miejskiego w Siedlcach Mirosław Leśkowicz odchodzi

Aneta Borkowska wtorek, 7 lutego 2023, 12:10 Aktualnie, Siedlce

– Moja decyzja jest podyktowana latami ciężkiej pracy. Muszę odpocząć i jeśli będę pracował, to nie w tak ogromnym zakładzie – tłumaczył podczas konferencji prasowej dyrektor SP ZOZ w Siedlcach. – Prezydent próbował ją ze mną negocjować, ale wszystko jest już postanowione – dodał Mirosław Leśkowicz, który do końca lutego będzie pełnił funkcję dyrektora szpitala. Był nim przez 14 lat.

Andrzej Sitnik, prezydent oraz Mirosław Leśkowicz, dyrektor SP ZOZ w Siedlcach

W trakcie spotkania z mediami, Leśkowicz podziękował za owocną współpracę całemu personelowi szpitala, byłemu i obecnemu prezydentowi miasta oraz radnym. – Na wszystkich zawsze mogłem polegać, szczególnie w czasach pandemii. Przychodzi jednak taki moment, że to, co się zaczęło, trzeba zakończyć i to w tej chwili robię – powiedział. Zaznaczył, że zostawia szpital w dobrej kondycji choć jak dodał „nigdy nie jest idealnie”. Przypomnijmy, że podczas wieloletniej kadencji dyrektora doszło do remontu starej części szpitala i uruchomiono nowoczesny oddział kardiologiczny. – Jestem dumny, że miałem możliwości współpracy z ludźmi, którzy podnieśli prestiż szpitala jak Kryspin Mitura – dodał Mirosław Leśkowicz.

W najbliższym czasie będzie przeprowadzony konkurs na nowego dyrektora.

 

5 komentarzy

 1. ryszard dodano 1 rok temu

  Szkoda Człowiek z dużą kulturą, doświadczeniem, Pewnie wizję rozwoju też ma W trakcie pandemii sobie dobrze poradził (Znacznie lepiej niż w MSZW Siedlce; no i przy bardzo słabej postawie władz samorządu wojewódzkiego, wieczny konflikt z miastem ). Chirurgia działa b dobrze. Obecnie jest nowy tomograf komputerowy . Dużo dobrze dostępnych badań usg. Psychiatria rozbudowana Ma powstać centrum krwiodawstwa

 2. Do ryszarda dodano 1 rok temu

  Zatrzymaj manipulacje dla siebie. To o konflikcie z miastem to kłamstwo. O każdej porze dnia i nocy p. Dyrektor mógł zwłaszcza od początku pandemii zadzwonić do Prezydenta i poprosić o różne rzeczy. Zawsze dostawał natychmiastową pomoc.

  • ryszard dodano 1 rok temu

   czytaj ze zrozumieniem Mylisz samorządy miejski/wojewódzki to wróć do szkoły Wiedza z poziomu gimnazjum lub końca podstawówki Zobacz kto zarządza jakim podmiotem i jak wygląda przepływ finansów w ustawie o samorządności Miasto zadłużone od lat A pieniądze idą z Płocka szeroko w różne organizacje mazowieckie

 3. Wyborca nr 1 dodano 1 rok temu

  Proponuje kandydaturę starego Tchórzewskiego. Gwarantowany sukces i co najważniejsze miliony dotacji z budżetu

 4. Siedlczanin dodano 1 rok temu

  Panie Prezydencie proponuję reasumpcję

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?