SPIN

Energa Mobilna Akademia. Pogoń szuka talentów

Aneta Borkowska piątek, 10 lutego 2023, 12:41 Sport

Siedlecka Pogoń zwraca się ku młodym. W klubie rusza Mobilna Akademia Pogoni Siedlce – program finansowany przez firmę Energa z grupy Olen, którego celem jest szukanie młodych talentów.

 

Konferencja MKP Pogoni Siedlce. Od lewej: Łukasz Jarkowski i Grzegorz Koprukowiak Fot. Spin

– To projekt jakiego w Polsce jeszcze nie ma – mówi menadżer klubu Grzegorz Koprukowiak nazywając go formą skautingu. – Jest on (skauting) potrzebny, a my znaleźliśmy na niego ciekawy sposób łącząc go z zabawą – tłumaczy.

W praktyce Energa Mobilna Akademia Pogoni Siedlce, to szereg piłkarskich imprez skierowanych do dzieci i młodzieży w różnych miejscowościach regionu. Władze Pogoni chcą w ten sposób dotrzeć do pasjonatów piłki nożnej, którzy, z różnych względów, nie mogą dołączyć do treningów w Siedlcach.

– Zorganizujemy konkursy w formie ułatwionych treningów, zadań i zabaw sprawnościowych, które mogą pokazać potencjał piłkarski drzemiący w uczestnikach. Ich umiejętności będziemy weryfikować podczas dalszej współpracy. Udział w spotkaniach wezmą trenerzy piłkarskiej akademii z Damianem Guzkiem na czele – tłumaczy Koprukowiak.

Prezes i menadżer MKP Pogoni Siedlce w towarzystwie zawodników Mościbrody Akademii MKP Fot. Spin

Prezes klubu Łukasz Jarkowski, wymienia szereg celów jakie Pogoń chce osiągnąć tworząc program.

– Szukanie talentów, rozwój treningowy, poprawa wizerunku klubu na zewnątrz, ugruntowanie pozycji lidera wśród klubów piłkarskich. W promieniu kilkudziesięciu kilometrów jesteśmy największym klubem i chcemy dać tego dowód – podkreśla. Jarkowski ma też nadzieję, że szeroką współpracę Pogoni z lokalnymi klubami.

Na trasie Energii Mobilnej Akademii Pogoni Siedlce są m.in. takie miejscowości jak Mokobody, Suchożebry, Łuków czy Stoczek Łukowski. Przyjazd Mobilnej Akademii będą poprzedzały akcje informacyjne w lokalnych środowiskach.

Energa Mobilna Akademia Pogoni Siedlce to efekt drugiego roku współpracy klubu z grupą Orlen.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?