SPIN

Rusza rekrutacja do przedszkoli

Aneta Borkowska środa, 8 marca 2023, 06:09 Siedlce

Dziś (8 marca) o godz. 8.00 rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2023/2024.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, przedszkola, szkoły i rodzice mają do dyspozycji elektroniczny system wspierający prowadzenie procesu rekrutacji „Nabór – Przedszkola” TUTAJ

System obejmuje elektroniczną rekrutacją wszystkie przedszkola publiczne i większą część przedszkoli niepublicznych, a także oddziały przedszkolne w 5 szkołach podstawowych. Na stronie naboru znajduje się podręcznik dla rodziców szczegółowo opisujący procedurę zgłoszenia dziecka w procesie rekrutacji elektronicznej.

Wszyscy w procesie naboru biorą udział w oparciu o 7 kryteriów ustawowych oraz 3 kryteria społeczne, które zostały określone w uchwale rady miasta. Rekrutacja potrwa do 22 marca. Listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną opublikowane 11 kwietnia. Następnie po złożeniu potwierdzenia woli, 24 kwietnia – opublikowane zostaną listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

źródło: UM Siedlce

Komentarze (1)

  1. Staś i Nel dodano 1 rok temu

    Warto może doprecyzować, iż nabór do szkół podstawowych ……etc ,, zaczyna się od 8 maja 2023.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?