SPIN

Wyżywienie w miejskim żłobku może być droższe

redakcja niedziela, 19 marca 2023, 22:59 Aktualnie, Siedlce

Od maja opłata za wyżywienie w jedynymi miejskim żłobku w Siedlcach może wzrosnąć o kilkadziesiąt złotych. Jest już gotowy projekt odpowiedniej uchwały przygotowanej przez urząd miasta. Radni mają pochylić się nad nim na najbliższej sesji.

Dokumentem zakłada wzrost opłaty z dotychczasowych 190 złotych miesięcznie na jedno dziecko, do 7 proc. minimalnego wynagrodzenia miesięcznego, czyli do kwoty 244,3 zł.

W związku ze wzrostem cen żywności proponuje się zwiększenie maksymalnej kwoty miesięcznej za wyżywienie dziecka w placówce ze 190 zł do 7 % minimalnego wynagrodzenia miesięcznego ustalonego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2018 r., poz. 2177) na jedno dziecko. Aktualnie dzienna stawka żywieniowa wynosi 8,26 zł, co przy 23 dniach roboczych w miesiącu daje kwotę 189,98 zł. Wydatki na wyżywienie dzieci w miesiącu styczniu w przeliczeniu na osobodzień wynosiły 9,00 zł – czytamy w uzasadnieniu do projektu.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?