SPIN

Coraz bliżej kierunku lekarskiego

Aneta Borkowska wtorek, 21 marca 2023, 05:07 Siedlce

Na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia kierunku lekarskiego. Uczelnia ma już pozytywną ocenę ministerstwa zdrowia, teraz czeka na decyzję ministra edukacji.

– Kończymy także najważniejsze inwestycje, jak budowa pracowni anatomii prawidłowej, czyli tak zwanego prosektorium. Jest ono niezbędne do prowadzenia tego kierunku – mówi rzeczniczka UPH Beata Gałek. – Zbudowaliśmy już solidną kadrę dzięki współpracy z siedleckimi szpitalami i placówkami. Przygotowaliśmy też program kształcenia – dodaje.

Decyzja ministerstwa powinna zapaść najpóźniej pod koniec kwietnia. Jeśli tak by się stanie – UPH rozpocznie rekrutację jeszcze tej wiosny, tak by kierunek lekarski ruszył od października.

2 komentarze

  1. jola dodano 1 rok temu

    Siedlecki UPH w rankingu szkół wyższych uplasował się na miejscach od 71 do 80 (wg. Perspektyw 2022). Uczelnie medyczne uplasowały się w pierwszej "40".
    Cieszyć się z tej lokaty czy może ubolewać ?

  2. znawca dodano 1 rok temu

    Uniwersytety w Częstochowie, Radomiu Rzeszowie czy Kielcach gdzie jest medycyna zajmują podobne miejsca więc trzeba się cieszyć, że w sporo mniejszym mieście działa prężny uniwerek.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?