SPIN

Wystawy i spacery – pierwsze pomysły na wydarzenia w parku

Aneta Borkowska środa, 22 marca 2023, 18:42 Siedlce

Urząd miasta podpisał dziś (22 marca) pierwsze umowy z organizacjami na wydarzenia, które będą odbywały się w miejskim parku Aleksandria.

PTTK zorganizuje po nim spacery z przewodnikiem, a Muzeum Regionalne wystawy plenerowe. Współpraca będzie obowiązywała przez najbliższe 5 lat. W planach jest także podpisanie umów z innymi jednostkami, jak Muzeum Diecezjalnym.

Remont parku trwa od stycznia ubiegłego roku. Oficjalne otwarcie odbędzie się 24 czerwca. Sam obiekt powinien być dostępny dla mieszkańców jednak już pod koniec maja. Nadal trwają w nim prace. Brakuje jeszcze większości alejek, trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku obok placu zabaw, budowany jest także drewniany mostek na wyspę na stawie. Na montaż czeka również altana oraz ławki.

fot. UM Siedlce

4 komentarze

 1. jola dodano 12 miesięcy temu

  Park siedlecki jest tak duży, że rzeczywiście trzeba chodzić z przewodnikiem. A bez przewodnika zabłądzić to raczej zabłądzić się nie da.A może bez przewodnika to wstęp do parku będzie zakazany ??

 2. Siedlczanin dodano 12 miesięcy temu

  Pani prezes pttk i dyrektor muzeum to jedna klika. Jak przyjrzycie się wnikliwiej to to zobaczycie, ze dyrektor Kordaczuk jest bardzo blisko (czyli we władzach pttk). Myślę, że p. Sitnik (prezydent m.Siedlce) popełnia błąd. Czy to jest swego rodzaju nieczysty lobbing? Czy był ogłoszony konkurs na te usługi? Może trzeba się temu bliżej przyjrzeć.

 3. Kazimierz dodano 12 miesięcy temu

  "budowany jest także drewniany mostek na wyspę na stawie" – nie jest budowany, co łatwo zweryfikować zaglądając przez ogrodzenie od strony ul. Konarskiego. Na terenie parku z gołej ziemi wystają przewody, leżą hałdy piachu/ziemi, od strony ul. Prusa dopiero trwają przymiarki do kopania fundamentów pod ogrodzenie. Jeśli faktycznie park zostanie oddany pod koniec maja, to w stanie mocno niedokończonym i przereklamowanym.

 4. lusia dodano 12 miesięcy temu

  Jest takie przysłowie: "Jeszcze Icek się nie narodził a już mu myckę szyją". Cuda będą w tym parku.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?