SPIN

Umyjesz się i zrobisz pranie za darmo

Aneta Borkowska wtorek, 28 marca 2023, 17:02 Społeczeństwo

Przy ul. Świętojańskiej 4 w Siedlcach można bezpłatnie skorzystać z łaźni i pralni. Caritas Diecezji Siedleckiej poprzez Centrum Integracji Społecznej i Siedlecką Spółdzielnię Socjalną Caritas od marca przejęło i rozszerzyło działania, które realizowało Stowarzyszenie Pomocy Społecznej Rehabilitacji i Resocjalizacji im. Kofoeda.

Budynek znajduje się w ścisłym centrum miasta i jest otwarty w dni robocze, od poniedziałku do piątku. Aby skorzystać z oferty należy przyjść i zapisać się na odpowiedni grafik. Łaźnia i pralnia są czynne w godz. 9:00-14:00. Pomieszczenia są myte i dezynfekowane. Korzystających obowiązuje regulamin.

Oba miejsca oraz poczekalnia znajdują się na parterze. Łaźnia składa się z dwóch zamykanych pomieszczeń. Są w nich prysznice z ciepłą wodą, sedesy, bidet, umywalki z lustrem, dozownikami na mydło i elektryczną suszarką do rąk oraz do włosów. W pralni działają dwie pralki automatyczne, brakuje jednak suszarni, dlatego pranie trzeba zabrać i wysuszyć we własnym zakresie.

CIS zapewnia bezpłatnie żele pod prysznic, szampony, mydło i papier toaletowy. Należy pamiętać, by wziąć ze sobą swój ręcznik. W pralni można korzystać z bezpłatnych środków piorących.

– Z tej oferty może skorzystać każda potrzebująca osoba. Dzięki temu pranie będzie zrobione bez kosztów, co odciąży finansowo każdego korzystającego z tego rozwiązania. W razie wszelkich pytań służymy pomocą – mówi Agata Ługowską, prezes Siedleckiej Spółdzielni Socjalnej Caritas.

Realizacja zadania publicznego pn. ”Pomoc w utrzymaniu czystości i higieny osobom najuboższym”, finansowana jest z dotacji otrzymanej od Miasta Siedlce.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?