SPIN

Łóżka dla rodziców małych pacjentów

Aneta Borkowska wtorek, 4 kwietnia 2023, 13:27 Siedlce

Dziesięć łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda trafiło na oddział pediatryczny szpitala wojewódzkiego. Będą z nich korzystać rodzice, którzy w czasie hospitalizacji pozostają cały czas ze swoim dzieckiem.

– Inicjatywa Fundacji „Łóżko dla Rodzica” wpisuje się w aktualne potrzeby naszego Szpitala. Stała obecność opiekunów przy najmłodszych pacjentach pozwala na ich aktywne uczestnictwo w procesie leczenia – zaznaczył Mariusz Mioduski, członek zarządu. – Przekazane fotele niewątpliwie poprawiają warunki pobytu rodziców w szpitalu. Ma to również pozytywny wpływ na samopoczucie opiekuna a tym samym przenosi się korzystnie na emocje towarzyszące opiece nad chorym dzieckiem. Dobrze, że jesteście – dodał.

Łóżka są rozkładane, wygodne, łatwe do czyszczenia i bardzo potrzebne w szpitalnej codzienności, co zgodnie podkreślają także pielęgniarki i lekarze. W ciągu dnia można je złożyć i jako fotel zajmują mniej miejsca, a wieczorem zamienić w wygodne miejsce do spania.

Łącznie Fundacja przekazała już 958 łóżek 48 szpitalom w całej Polsce.

źródło oraz zdjęcia: Mazowiecki Szpital Wojewódzki

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?