SPIN

Nowe możliwości w Centrum Onkologii

Aneta Borkowska środa, 26 kwietnia 2023, 13:14 Siedlce

Zakład Radioterapii w Siedleckim Centrum Onkologii zaprezentował dziś nowe wyposażenie, które zwiększy możliwości leczenia napromienianiem. Pozwoli na jeszcze precyzyjniejszą ocenę stadium choroby, wybranie odpowiedniej metody leczenia pacjenta, a także na ocenę skuteczności zastosowanej terapii.

– Siedleckie Centrum Onkologii to jeden z najnowocześniejszych tego typu ośrodków w kraju. Zapewnia chorym leczenie na najwyższym poziomie – zaznacza Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego. – Prezentowane dzisiaj nowoczesne metody leczenia napromieniowaniem tylko potwierdzają z jak wysokimi standardami mamy do czynienia – dodaje.

Placówka zyskała detektor i matrycę do pomiarów i weryfikacji małych pól z wyposażeniem, komorę studzienkową z wyposażeniem do Pracowni Brachyterapii. Dodatkowo rozbudowano akcelerator TrueBeam o system synchronizacji oddechowej pacjenta co umożliwia precyzyjne napromienianie zmiany nowotworowej.

– W Centrum dbamy o pacjenta od momentu przekroczenia przez niego progu naszej placówki. Troszczymy się o jego komfort w obszarach związanych z odpowiednim odżywianiem, rehabilitacją przed leczeniem zabiegowym i po nim oraz wsparciu w sferze psychologicznej, co jest niezmierne ważne w całym procesie leczenia i powrotu do zdrowia – zaznacza Marcin Kulicki, prezes zarządu szpitala.

Zakup wyposażenia był możliwy dzięki 1,3 mln zł dofinansowania z budżetu województwa mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?