SPIN

Inwestycje za ponad 70 milionów

Aneta Borkowska piątek, 5 maja 2023, 05:30 Siedlce

Szpital wojewódzki w Siedlcach ruszył z poważnymi inwestycjami. Pierwsza to termomodernizacja wszystkich 7 budynków. Do końca roku będą docieplone ściany, naprawione dachy oraz zamontowane panele fotowoltaiczne.

– Inwestycja warta jest ponad 22 miliony złotych i wykonawca zapewnia, że nie będzie opóźnień – mówi prezes spółki Marcin Kulicki. – Liczymy, że dzięki termomodernizacji oszczędności na ogrzewaniu i ciepłej wodzie wyniosą około 9 procent w skali roku – dodaje.

Inna będzie też kolorystyka całego obiektu, czyli biała, szara z niewielkim dodatkiem zieleni. Szpital zaczął też inną ważną inwestycję, czyli opóźnioną o ponad rok rozbudowę oddziału chorób wewnętrznych.

– Interna dwukrotnie powiększy swoją powierzchnię, będzie to oddział na ponad 70 łóżek – mówi Kulicki. – Dobudujemy także gabinety, czyli takie mini sale operacyjne na zabiegi jednodniowe. Dzięki temu będziemy oferować dwa razy więcej tego typu świadczeń – dodaje.

Na czas prac z budynku głównego przeniesione zostaną wszystkie poradnie. Większość z nich znajdzie się w budynku rehabilitacji oraz w Centrum Opieki nad Matką i Dzieckiem. W sumie dwie inwestycje pochłoną ponad 70 mln złotych.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?