SPIN

Pogoń zaprzecza finansowemu dopingowi – będę kroki prawne

Aneta Borkowska środa, 31 maja 2023, 12:17 Siedlce

Klub „Pogoń” Siedlce ustosunkował się do opublikowanego wczoraj (30 maja) artykułu na stronie Meczyki.pl i zaprzecza zawartym w nim informacjom, jakoby zawodnicy na finiszu rozgrywek eWinner 2 Ligi byli motywowani przez przedstawicieli rywali ligowych.

– Przykro nam, że naszą drużynę łączy się z takimi insynuacjami, my się stanowczo odcinamy od tej publikacji – mówi menedżer drugoligowej Pogoni Siedlce Grzegorz Koprukowiak. – Pogoń miała szanę na udział w barażach o grę w I lidze i to była motywacja zawodników. Nie pochwalamy zachowań korupcyjnych i nie chcemy być wciągani w nieczyste gierki – dodaje.

Celem piłkarzy reprezentujących barwy Pogoni Siedlce jest wyłącznie dążenie do osiągania wyniku sportowego i zwycięstwa. Drużyna posiadając szanse na udział w barażach o grę w pierwszej lidze, do ostatniego momentu dokładała starań o osiągnięcie korzystnych rezultatów, pozwalających na walkę o awans.

Klub pragnie jednocześnie podkreślić, że na początku rundy wiosennej, zawodnicy oraz trenerzy pierwszego zespołu oraz Akademii wzięli udział w szkoleniu dotyczącym przeciwdziałania korupcji i ustawianiu zawodów sportowych w klubach piłkarskich, realizowanego w porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Policją.

Społeczność Pogoni Siedlce stanowczo sprzeciwia się wszelkiego rodzaju działaniom korupcyjnym. Jedynym celem drużyny w ostatnim meczu sezonu 2022/23 jest zwycięstwo w spotkaniu z Kotwicą Kołobrzeg.

Wobec wszelkich publikacji zawierających nieprawdziwe informacje lub nieuprawnione insynuacje wobec Miejskiego Klubu Piłkarskiego „POGOŃ” Siedlce zarząd podejmie odpowiednie kroki prawne.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?