SPIN

Pogoń z nowym trenerem i bez długów

Aneta Borkowska piątek, 16 czerwca 2023, 17:16 Sport

Nowy trener i kondycja klubu. To tematy dzisiejszej konferencji siedleckiej Pogoni. Ta rozpoczęła się od dobrej informacji. Klub wyszedł z długów.

Łukasz Jarkowski, prezes Pogoni oraz Marek Brzozowski, nowy trener

– Wszystkie z ostatnich wielu lat zostały spłacone – powiedział prezes klubu Łukasz Jarkowski. – Jesteśmy klubem, który wyszedł na prostą. Cały zarząd wykonał w związku z tym ogrom pracy i dziękuję wszystkim za wsparcie, sponsorom, że z nami zostali i ciesze się że mogę to dziś ogłosić – dodał.

Później oficjalnie przedstawiono Marka Brzozowskiego, który został nowym szkoleniowcem klubu po tym jak na trzy kolejki przed końcem sezonu opuścił go Marek Saganowski.

– Bardzo ważne przy wyborze nowego trenera było to, że ma on wizję rozwoju nie tylko własnej kariery, ale też klubu – tłumaczył Jarkowski. – Aplikowało do nas naprawdę wielu trenerów, mieliśmy dużo pracy, spotykaliśmy się z wieloma szkoleniowcami. I finalnie uznaliśmy, że najlepszym wyborem będzie właśnie Marek Brzozowski – dodał.

Nowy szkoleniowiec podkreślił, że ma świadomość odpowiedzialności jaka na nim ciąży.

– Wiem, że nie każdy popiera mój wybór, ale to mnie tylko motywuje do pracy, chcę, aby klub się rozwijał i zespół szedł w dobrym kierunku. Pogoń to nie był przypadkowy wybór. Szukałem miejsca, gdzie jest spokojnie budowany klub, ale już ciekawy z którym można sięgać wyższych celów, gdzie jest dobra infrastruktura, ale też oczywiście popytałem w środowisku. I po rozmowie z zarządem tylko się upewniłem, że to miejsce dla mnie – powiedział.

W zespole została większość najważniejszych zawodników, co jak podkreślił prezes było jednym z głównych założeń zarządu. Celem na przyszły sezon jest minimum gra w barażach, a główny cel to awans do I ligi. W zespole zostają też: trener bramkarzy, fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego, kierownik drużyny. Będzie nowy asystent.

Nowy trener rozpocznie treningi z zawodnikami 23 czerwca. Wiadomo też, że klub wyjedzie na krótkie zgrupowanie do Janowa Podlaskiego.

fot. MKP Pogoń Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?