SPIN

Wakacje w świetlicach Caritas

Aneta Borkowska wtorek, 27 czerwca 2023, 10:38 Społeczeństwo

Caritas Diecezji Siedleckiej przygotowała dla dzieci, korzystających ze świetlic organizacji, wakacyjne zajęcia, które pozwolą im spędzić czas letniej przerwy od nauki w sposób kreatywny i pełen różnorodnych atrakcji.

Caritas prowadzi w Siedlcach 2 placówki, skierowane bezpośrednio do dzieci: Świetlicę Socjoterapeutyczną przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 oraz Świetlicę Profilaktyczno-Wychowawczą przy ul. Floriańskiej 3 w Siedlcach.

W czasie roku szkolnego uczestnicy świetlic mogą w nich odrabiać lekcje, uzyskują pomoc w nauce, mają zapewniony posiłek i miło spędzają czas podczas zabawy. Pomoc Caritas nie kończy się jednak z ostatnim szkolnym dzwonkiem.

– Pragniemy, by także w przerwie wakacyjnej, dzieci miały zapewnioną opiekę i rozrywki, dostosowane do ich wieku i potrzeb. Nie wszystkich stać na wyjazd, choćby na kilka dni, a letni odpoczynek należy się każdemu dziecku – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Pracownicy świetlic przygotowali program tak, aby dzieci miały urozmaicony czas, zarówno w budynku, jak i poza nim. Obie placówki będą czynne podczas wakacji (z przerwą od 24 lipca do 4 sierpnia) od poniedziałku do piątku, w godz.10:00-15:00.

Podczas odwiedzin służb mundurowych, dzieci będą miały okazję poznać tajniki pracy w wojsku, a w ramach wizyty przedstawiciela Regionalnego Związku Pszczelarzy w Siedlcach – zawód pszczelarza. Wezmą też udział w lekcji muzealnej w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. Skorzystają z wyjścia do kręgielni i na seans filmowy w kinie. Młodsi i starsi podopieczni świetlicy nauczą się przygotowywać proste zdrowe posiłki, podczas zajęć kulinarnych w ramach Programu „Żółty Talerz” Kulczyk Foundation.

Wakacje to też czas, kiedy można dzieciom przekazać wiedzę na temat profilaktyki uzależnień dlatego też zrealizowane zostaną zajęcia kreatywne, w ramach projektu finansowanego z budżetu Miasta Siedlce pn. „Dobra droga do abstynencji”. Na koniec warto wspomnieć o zajęciach tematycznych podczas Dnia Psa, Dnia Rekina, Dnia Frytek czy też Dnia Miłośników Książek, które przeniosą maluchy w świat fantazji. Nie zabraknie też pikniku nad Zalewem Siedleckim, zabaw w Parku Przygód w Siedlcach, grilla, dyskoteki, wyjścia na lody i na pizzę.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?