SPIN

Urząd potwierdza. Może być nauka do późnego wieczora

Aneta Borkowska środa, 5 lipca 2023, 11:54 Siedlce

To może być trudny rok dla niektórych uczniów. W szkołach ponadpodstawowych od września będzie o 18 oddziałów więcej niż rok temu. Problem dotyczy głównie placówek, które w swoich strukturach mają technika, bo to w nich pozostaną 5 klasy. Czy wyjściem byłyby zaczynanie zajęć 15 minut wcześniej lub kończenie ich późnym wieczorem?

Katarzyna Wawryniuk, naczelniczka wydziału edukacji w urzędzie miasta

– Szczegółowych planów lekcji jeszcze nie ma, jesteśmy nadal w trakcie naboru i nie wiemy jeszcze w których szkołach ile tych klas powstanie. Dopiero po zakończeniu rekrutacji będziemy wiedzieć jak dana placówka będzie funkcjonować – mówi Katarzyna Wawryniuk, naczelniczka wydziału edukacji w urzędzie miasta. – Niestety może być tak, że w niektórych szkołach zajęcia będą kończyły się nawet o godzinie 19. Poprosiliśmy dyrektorów, by uprzedzali już o tym rodziców i prosili o wyrozumiałość. W kolejnym roku będzie już lepiej – dodaje.

Niektóre miasta w związku z trudną sytuacją występują do diecezji o likwidację jednej godziny lekcyjnej religii. Jak to wygląda w Siedlcach?

– Godziny wynikają z przepisów prawa i nie rozpatrywaliśmy w tej chwili takiej możliwości – tłumaczy naczelniczka.

W liceach i przedszkolach sytuacja będzie bez zmian. W szkołach podstawowych w nowym roku szkolnym ogólna liczna oddziałów będzie o 5 mniejsza niż w ubiegłym.

4 komentarze

 1. Czytelniczka dodano 8 miesięcy temu

  Skutki nie do końca przemyślanych reform. W przyszłym roku klas ósmych będzie zdecydowanie mniej. A dziś…szkoda dzieci.

 2. Czytelniczka z Siedlec dodano 8 miesięcy temu

  Robimy reformy, ale szkoły nie zwiększą swojej powierzchni. Nie są z gumy, a szkoda. Było do przewidzenia, że będzie tłok.

 3. Siedlczanka dodano 8 miesięcy temu

  Niestety, reformy w edukacji przeprowadza się szybko, ale nie myśli się o ich skutkach. Dzieciaki z Siedlec poradzą sobie, a dojeżdżające z okolicznych miejscowości będą miały problem.

 4. Kierowca dodano 8 miesięcy temu

  Nie jęczeć! Ja w Prusie kończyłem czasem zajęcia o 20:30 po 8 godzinach zajęć, w tym 2 godzinach W-F, 1 godzinie religii, 2 odzinach angielskiego i matematyki i godzinie przysposobienia obronnego.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?