SPIN

Caritas wspiera seniorów

Aneta Borkowska poniedziałek, 7 sierpnia 2023, 15:00 Społeczeństwo

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza seniorów z Siedlec i okolic do uczestnictwa w nadchodzących projektach i wolontariacie, które pozwolą im wyjść z osamotnienia oraz poszerzyć pasje i umiejętności.

Siedleckie Centrum Wolontariatu, prowadzone przez organizację od lipca 2023 r. organizuje projekt „Dbam o siebie” skierowany do dorosłych, w który zaangażowało się 20 seniorów.

– Projekt „Dbam o siebie”, w którym jesteśmy partnerami Fundacji Aktywny Człowiek, jest dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Utworzona grupa uczestniczy w nim z dużym zaangażowaniem – tłumaczy Beata Prokurat, pracownik wolontariatu.

Uczestnicy brali już udział w warsztatach artystycznych – malowali na szkle, tworzyli makramy i nauczyli się techniki decoupage, a wykonane prace mogli zabrać do domu. Korzystali też ze wsparcia poprzez warsztaty psychologiczne i konsultacje indywidualne. Przed nimi kolejne aktywności. Ks. Paweł Zazuniak, dyrektor siedleckiej Caritas, zachęca seniorów do pójścia krok dalej i włączenia się w działania Centrum Wolontariatu. – Zapraszamy osoby starsze, które mogą podjąć się udzielania korepetycji dzieciom, pomagać przy przygotowaniu „Śniadań dobroci” dla osób ubogich czy wspierać podopiecznych Domu Pomocy Społecznej – wymienia.

W Centrum Wolontariatu nie ma ograniczeń wiekowych dla osób chcących zostać wolontariuszami. Panuje tam przyjazna atmosfera. Systematycznie organizowane są różne spotkania edukacyjne, kulturalne, szkolenia i warsztaty artystyczne.

Kontakt: Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 w Siedlcach, tel. 510-756-437.

Anna Nowińska, biuro prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?