SPIN

Kompleks wojskowy być może jeszcze w tym roku

Aneta Borkowska piątek, 1 września 2023, 09:08 Siedlce

Prawdopodobnie pod koniec tego roku do użytku zostanie oddany kompleks wojskowy 18. Dywizji Zmechanizowanej. Przy ulicy Składowej na niemal 50-hektarowym terenie powstaną w sumie 23 obiekty. Gotowy jest już m.in. budynek sztabowy.

– W mojej ocenie będzie to najnowocześniejszy taki obiekt w Europie – mówi dowódca 18 Dywizji generał Arkadiusz Szkutnik. – Ale budynek sztabowy to nie wszytko. W ramach kompleksu są też budynki biurowo-koszarowe, hale sportowe gdzie oprócz kilku boisk będzie także strefa odnowy biologicznej, by po pracy żołnierze mogli się również zrelaksować. Będzie też nowoczesny budynek stołówki, magazyny, garaże oraz hale remontowe do naprawy pojazdów – dodaje.

Przy Składowej oprócz 18 batalionu dowodzenia, który obsługuje dowództwo i sztab Dywizji mieszczą się również pododdziały 1. Warszawskiej Brygady Pancernej m.in dywizjon przeciwlotniczy i kompania saperów. W siedleckiej jednostce stacjonują m.in. armatohałubice czy pojazdy opancerzone typu cougar.

W 18 Dywizji stacjonuje 13 tysięcy żołnierzy, którzy rozlokowani są w 13 garnizonach. W tym roku Dywizja będzie obchodziła swoje 5 urodziny. Główne uroczystości odbędą się 2 września w Lublinie, ale w Siedlcach także nie zabraknie atrakcji. 5 września na stadionie rozegrany zostanie mecz piłki nożnej pomiędzy żołnierzami, a lokalnymi władzami. Wtedy też będzie pokaz sprzętu, uzbrojenia oraz umiejętności żołnierzy. W późniejszych dniach będą także zawody strzeleckie, bal 18 Dywizji czy bieg na 18 km z przeszkodami.

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?