SPIN

Po pięć goli na piąte urodziny ZDJĘCIA

Aneta Borkowska wtorek, 5 września 2023, 15:02 Sport

Meczem piłki nożnej 18 Dywizja Zmechanizowana rozpoczęła w Siedlcach świętowanie swoich 5 urodzin. Spotkanie rozegrane między żołnierzami, a reprezentacją urzędu miasta zakończyło się remisem 5 do 5.

– Piękne wydarzenie i wspaniała zabawa. Była to rywalizacja sportowa, ale zdrowa. Chętnych do reprezentowania naszej drużyny było bardzo dużo  i to bardzo cieszy – mówi dowódca 18 Dywizji generał Arkadiusz Szkutnik. – Ja w piłkę gram raz w roku, ale mi się bardzo podobało,. Ten czas wystarczył by naładować baterie – dodaje.

Prezydent Andrzej Sitnik potwierdził słowa generała, że było to świetne wydarzenie. – Cieszymy się, że panie też przystąpiły do rywalizacji. Myślę, że dostarczyliśmy trochę emocji mieszkańcom i o to chodziło. Obok trwa jeszcze piknik, możemy porozmawiać z żołnierzami, dowiedzieć się więcej o wojsku – dodaje.

Piknik potrwa jeszcze do godziny 18 . Odbywa się na terenach zielonych przy stadionie przy Jana Pawła II. Można zobaczyć sprzęt i uzbrojenie. Są również stanowiska policji, straży pożarnej oraz służby więziennej. Oczywiście jest także wojskowa grochówka. Na dzisiejszym pikniku świętowanie się jednak nie kończy. W Siedlcach odbędą się także zawody strzeleckie, bal 18 Dywizji czy bieg na 18 km z przeszkodami.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?