SPIN

Caritas zaprasza na Spartakiadę

Aneta Borkowska poniedziałek, 11 września 2023, 09:41 Społeczeństwo

Sport, rehabilitacja, integracja i dobra zabawa czekają na uczestników placówek, które przyjadą na VIII Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych „Skórzec 2023”. Odbędzie się ona 19 września o godz. 10:30 w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Siedleckiej 9 w Skórcu.

Impreza zorganizowana jest przy współpracy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu, Uczniowskiego Klubu Sportowego „Naprzód” Skórzec wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Skórcu – jednostką Caritas Diecezji Siedleckiej.

– Na te wydarzenie nasi podopieczni czekają z wielkim entuzjazmem. W jednym miejscu spotkają się jednostki z różnych miast, co pozwoli nawiązać nowe znajomości i spędzić miło czas z kolegami i koleżankami. Chcemy wspierać osoby z niepełnosprawnościami, by były możliwie jak najbardziej aktywne fizycznie i społecznie – tłumaczy ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Na miejscu zgromadzą się wybrane Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowe Domy Samopomocy z Siedlec, Kisielan, Skórca, Białej Podlaskiej, Parczewa, Sokołowa i Mińska Mazowieckiego, które realizują zadania dla osób z niepełnosprawnościami w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Zawody sportowe poprowadzą uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Skórcu. Wśród nich można wyliczyć: rzut piłką, kółkiem ringowym do celu, zbijanie kręgli.

– Spartakiadę organizujemy od wielu lat. Spotykamy się razem, by rywalizować sportowo, a przy tym świetnie się bawić. Jeśli pogoda pozwoli, to skorzystamy z zewnętrznych boisk i terenów przy szkole – mówi Beata Mańkowska, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Skórcu.

Każdy z uczestników otrzyma na koniec pamiątkowy medal, a drużyna – puchar i dyplom.

źródło: Anna Nowińska, Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?