SPIN

Morawiecki: „Trzeba było po tych łajdakach i złodziejach naprawić budżet”

Aneta Borkowska wtorek, 12 września 2023, 18:25 Siedlce

– Tusk jest jak złodziej. On wam ni-czego nie da! Wszystko wam zabierze! Miał już szansę. Wszystko schrzanił – mówił w Siedlcach premier Polski Mateusz Morawiecki. 

Spotkanie ze zwolennikami Prawa i Sprawiedliwości w Siedlcach urzędujący premier podzielił na bloki. Odniósł się w nich do referendum, działalności Mostostalu Siedlce (premier mówił Polimex-Mostostal), bezpieczeństwa i tworzonej 18. Dywizji Zmechanizowanej oraz rolnictwa.
Przemówienie było agresywne, atakujące opozycję i jej lidera Donalda Tuska a poprzedziło je zapalenie znicza pod pomnikiem zmarłego tragicznie Lecha Kaczyńskiego.

Już na wstępie Mateusz Morawiecki zaznaczył, że nadchodzące wybory mają „fundamentalne znaczenie” i od nich „będzie zależała nasza przyszłość”. Wystąpienie rozpoczął od opowieści o dwóch światach, które, jak przekonywał, można zobaczyć. Pierwszy to świat zamieszek.

– Świat płonących samochodów i plądrowanych sklepów, gdzie mamy dzielnice grozy pod Marsylią, Sztokholmem, Paryżem czy Berlinem. Drugi świat to nasz kraj obroniony przez rząd PiS przed takim scenariuszem. Na wyciągnięcie ręki mamy możliwość za kilka lat mieć takie wynagrodzenia w sile nabywczej pieniądza jak na Zachodzie. Mamy szansę żyć jak na Zachodzie, ale bez tych błędów, bez tego piwa co sobie Zachód sam naważył – przekonywał.

Jednak aby tak się stało, aby Polska się rozwijała, do władzy, według Morawieckiego, nie mogą dojść „ci liberałowie, którzy rządzili prawem pięści”.

– Prawo dżungli, prawo pięści, prawo silniejszego, to była ich praworządność w tamtych latach. Rządził silniejszy, a Siedlce czy mniejsze ośrodki mogły zapomnieć o inwestycjach – tłumaczył zebranym premier dodając, że przez ostatnie siedem lat rząd PiS musiał „rozkręcać politykę społeczną.

– Trzeba było po tych łajdakach i złodziejach naprawić budżet, żeby zacząć inwestować w politykę społeczną. Tusk jest jak złodziej. On wam ni-czego nie da! Wszystko wam zabierze! Miał już szansę. Wszystko schrzanił. Wszystko zaniedbał. Skompromitował się, a potem uciekł. W jego czasach bezrobocie było tak wysokie, że musiał sam Tusk za robotą uciekać do Brukseli.

 

Morawiecki podkreślił, że opozycja miała ukryty cel w tym, aby nie głosować za ustawą referendalną. Dodał, że boją się oddać głos w ręce Polaków.

– Bo oni chcą przywrócić wiek emerytalny 67 lat. Tak krzyczą ich zwolennicy na wiecach! Oni chcą zburzyć mur na granicy polsko-białoruskiej. My tam powstrzymujemy wielką falę nielegalnej imigracji, a oni chcą otworzyć tę granicę. Drodzy rodacy strzeżmy się tego! Chcą doprowadzić do wielkiej fali nielegalnej imigracji. Chcą wpuścić tu setki tysięcy ludzi – mówił na spotkaniu premier.

Mateusz Morawiecki nawiązał też do kolejnego pytania referendalnego dotyczącego wyprzedaży polskiego majątku. – Przecież oni wyprzedali nawet nagrania polskie! Piosenki Anny German, Ireny Santor, Zbigniewa Wodeckiego, Alibabki, Czerwone Gitary. Sprzedali kolej na Gubałówkę. Jakby się dorwali do władzy to sprzedadzą Tatry i Bałtyk i parki narodowe – tłumaczył.

Za przykład siedleckiej firmy uratowanej przez rząd PiS, Morawiecki podał Polimex – Mostostal.

– To firma z tradycjami zatrudniająca tysiące osób. Nasi poprzednicy pokazali, że potrafią zniszczyć każdą dobrą firmę. Ta firma podupadała i dopiero w 2017 została dokapitalizowana przez państwo polskie. Nie pozwoliliśmy jej upaść, dlatego tu w Siedlcach są tysiące miejsc pracy. Przypomnijcie sobie mieszkańcy Siedlec, jakie było bezrobocie za Tuska – mówił.

 

W kwestii bezpieczeństwa kraju, premier powrócił do tematu „zwijania polskiej armii” na „wydany przez Tuska rozkaz w 2011 roku, a nawet wcześniej”.

– Do rozformowania na wrzesień 2011 roku była przeznaczona także jednostka w Siedlcach. Tymczasem teraz 18. Dywizja rośnie w oczach. Sprowadzana jest najnowocześniejsza broń. W jednostce pancernej w Warszawie należącej do 18. Dywizji ściągane są Abramsy. Dzisiaj Polska jest bezpieczna jak nigdy – zapewniał.

Jednocześnie straszył zebranych, że gdyby w kwestiach obronności kraju, za-stosowano „strategię Tuska dla Polski wschodniej”, czyli „wycofać się na linię Wisły” to w Siedlcach, Węgrowie, Łochowie i Łosicach byłaby „druga Bucza i Irpień” (ukraińskie miasta, w których armia rosyjska dokonała mordów na ludności cywilnej).

– Tak oni chcieli potraktować mieszkańców Polski wschodniej! Oni chcieli bronić się na linii Wisły. A my dzisiaj budujemy najsilniejszą armię lądową w Europie – dodał.

Morawiecki podkreślił, że tylko rząd Prawa i Sprawiedliwości jest gwarantem rozwoju kraju, podnoszenia poziomu bezpieczeństwa, rozwoju armii i polityki społecznej. Rządy opozycji, według niego, sprowadzą się do hasła „nie ma pieniędzy i nie będzie”. Premier zwrócił się także do rolników zapewniając ich, że Polska przedłuży embargo na zboże z Ukrainy po 15. września.

– Albo Komisja Europejska przedłuży embargo na zboże z Ukrainy albo zrobimy to sami nie pytając nikogo o zgodę! I pokazaliśmy, że potrafimy to zrobić. Dlatego patrzcie państwo na programy Prawa i Sprawiedliwości. Co proponujemy. Bo oni to  jedno wielkie złodziejstwo, jedno wielkie oszustwo!

Na zakończenie Morawiecki zapewnił, że budżet Polski jest „więcej niż bezpieczny” jest „w bardzo dobrym stanie” a naprawił go rząd Prawa i Sprawiedliwości. Przemówienie premiera co jakiś czas przerywały okrzyki „dziękujemy” lub „pamiętamy”.

17 komentarzy

 1. XD dodano 9 miesięcy temu

  XDDDD

 2. Pinokio zniszczył gospodarkę dodano 9 miesięcy temu

  Ktoś jeszcze łyka te manipulacje marionetkowe pinokia?

  • Eska dodano 9 miesięcy temu

   Milcz.

  • Jerzy dodano 9 miesięcy temu

   no no ciekawe ile hejteró tutaj piszących są UBkami SBkami… albo ich dziećmi… gonić czerwoną siedlecką hołotę!!!

   • marco polo dodano 9 miesięcy temu

    Tylko zwykły wsiarz pisowski zdolny jest do napisania tak ohydnego komentarza. Natomiast jest niezdolny do niczego więcej, bo poza pisiorstwem świata nie widział.

  • Siedlczanka dodano 9 miesięcy temu

   Oj łykają te zakute łby te kłamstwa jak kaczki tyłkiem wodę. Straszne jak ogłupione jest społeczeństwo w tym mieście. Na szczęście tylko stare dziadki i ci co liczą na kasę ze spółek

 3. Kom dodano 9 miesięcy temu

  Ależ to jest zero, i to coś mieni się być premierem????

 4. rolnik dodano 9 miesięcy temu

  Cieniutko z liczebnością pisiorów w naszym mieście. Może na spotkanie z łgarzem narodowym przyszło 200, może 250 osób. Pięknie "nawijał im makaron na uszy". Przeważał kwiat narodu, łysiejący lub już całkiem łysi młodzieńcy, choć już co najmniej kilkadziesiąt wiosen mieli za sobą. Ale wg pisiorów właśnie ten łysiejący kwiat narodu jest dla nich ostatnią deska ratunku na wyborach. Reasumując – odczuwalny był duch stypy wyborczej jeszcze przed wyborami.

 5. obserwator dodano 9 miesięcy temu

  A nie powiedział gdzie jest 750 mld, które nazywał "Planem Marshalla". Czy powiedział ile powstało autostrad, Schetynówek ile było dopłat do wszelakiej maści budowy mostów orlików termomodernizacji szkół , kin muzeów. Praktycznie każdy projekt trzymywał po 75-90% dofinansowania. Ile teraz jest inwestycji. Jakieś "rozgrzebane perony np. w Mrozach z szumnie stojącą tablicą, że to rządowy projekt.

 6. obserwator dodano 9 miesięcy temu

  Powinni do podać do sądu w trybie wyborczym.

 7. Fontanna dodano 9 miesięcy temu

  Największy oszust i łajdak to Morawiecki, stek bzdur które za każdym razem powiela nadaje się do kabaretu a nie na wiec wyborczy. Swoich wyborców ma za idiotów, którzy łapią te kłamstwa jak pelikany. Skoro Tusk jest jak złodziej to naprawdę przez 8 lat nie mogli go posadzić? No tak ale jak nie ma się dowodów to się potem tak krzyczy do idiotów na bazarze.

 8. Dociekliwy dodano 9 miesięcy temu

  Czy nikomu to nie przeszkadzało, że wiec wyborczy pis zorganizował na terenie wielowyznaniowego cmentarza? Oczywiście ta władza może zrobić wiec wszędzie bo kto jej zabroni. A właściwie to mieli zgodę na wiec na cmentarzu? Tak tylko pytam…

 9. And dodano 9 miesięcy temu

  On nigdy nie osiągnie fakich zaszczytów jak Tusk,jest zbyt prymitywny i prostacki.On zazdrości Tuskowi.Tusk ma poważanie w całym świecie,a oni może tylko na Węgrzech, ale i Orban ich oszuka.

 10. Kierowca dodano 9 miesięcy temu

  Pan doradca Tuska po którym trzeba było "naprawiać budżet" sam naprawia swoje błędy już 8 lat i nadal kibel…

 11. lusia dodano 9 miesięcy temu

  Łgarz narodowy tak łgał, że na wprost wystawił na próbę cierpliwość Pana Boga. Cud się zdarzył, że doby Bóg nie trzepnął gromem w całe to zbiegowisko cyrkowe. Jakby trzepnął, było by to z korzyścią dla całego narodu.

 12. obserwatorII. dodano 9 miesięcy temu

  Morawiecki partyjny oszuście farbowany lisie mówiąc o poprzednikach cyt."trzeba było po tych łajdakach i złodziejach naprawić budżet.Tusk jest jak złodziej"koniec cyt.Czy te słowa nie powinny również odnieść się do ciebie?Za rządów Tuska będąc doradcą nie mogłeś pofikać i robić przekrętów bo nie miałeś wolnej ręki jaką dał tobie"łapówkarz Kaczyński"kto poniósł odpowiedzialność za Ostrołękę za wybory kopertowe o innych przekrętach nie wspominam.Może wyjaśnisz jak to było z kredytami we frankach francuskich wydawanych przez bank gdzie miałeś ciepłą posadkę?Co z poszanowaniem wyroków sądowych i Konstytucji?Co z zadłużeniem kraju,które idzie w biliony.Kreatywna księgowość nawet za komuny była karalna i księgowi robiący takie interesy i kkrywanie prawdy siedzieli w więzieniu a firmy miał kontrole z różnych instytucji finansowych a dzisiaj?Wszystko pod partyjnym nadzorem i nie każdego dotyczą i nie każdy może dokonywać kontroli.Czy słowa twoje są coś warte mówiąc,że Tusk uciekł do Brukseli no cóż widać zasłużył na takie stanowisko w przeciwieństwie do waszych politków gdzie żaden nie załapał się a jak się załapał to była już afera z pienędzmi w tle i przekręty na kilometrówkach w tle ze starym maluchem zezłomowanym wcześniej.Czy to ta uczciwa polityka polegające na kłamstwie oszustwach i robieniu ludziom wody z mózgu.Trzynastkii czternastki to tylko chała propagandowa bo jako dobrze każdy sobie policzy to na tym interesia najlepiej to zarabia rząd,ale to dla was jest dobre bo jak widać nie każdy potrafi policzyć zyski i straty z tych waszych łaskawości a pieniadze na ten cel to z jakich idą środków?Jedno jest pewne nie z zysków i VAT bo uszczelnienie jest widoczne podługach w jakich ten kraj tonie po waszych rządach i obsadzie stanowisk oraz powiazań rodzinnych.Podnieśliście dzikie wrzaski po wygranych wyborach i pokonaniu koalicji PO-PSL i pamietam co wrzeszczeli posłowi pisowscy o aferach złodziejstwie i co dzisiaj mamy?Więcej afer przekrętów i marnowania pieniędzy oraz wyrzuconych w błoto choćby Ostrołęka pod rządami kolesia Tchórzewskiego i co dalej kolejna afera wizowa.Może wystarczy tych wymienianych afer i ośąwiadczam nie jestem żadnym hejterem ani PO ani PiSu ani żadnej partii politycznej.A zapomniałem jeszcze o aferze hejterskiej pod skrzydłami samego Zera w tzw.min.sprawiedliwości.To trzeba mieć bezczelność mówić o kimś takimi słowami jakie padły w grodzie Siedlce pod pomnikiem, który powinien być w miejscowości Kozłówka z innymi pomnikami nie z tej epoki.

 13. Xxxxxx dodano 3 miesiące temu

  Ta me…da Boga sie nie boi…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?