SPIN

Budowa spalarni zagrożona

Aneta Borkowska piątek, 15 września 2023, 12:25 Siedlce

Budowa instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych pod znakiem zapytania. Jedna z największych inwestycji może nie dojść do skutku, bo do urzędu miasta wpłynęły odwołania od decyzji środowiskowej, którą wydał prezydent.

Teraz miasto musi przekazać je, wraz z dokumentami sprawy, do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które je rozpatrzy. A odwołania są trzy: od lokalnego przedsiębiorstwa, osoby prywatnej i stowarzyszenia. Zarzucają urzędowi m.in. niewłaściwy sposób informowania mieszkańców o planowanej budowie. Niewykluczone, że pojawią się kolejne.

W sprawie najważniejszy jest czas, bo siedlecki PEC, który jest inwestorem musi do 3. października przekazać do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej decyzję ostateczną o budowie. Taką jest utrzymanie w mocy decyzji prezydenta. Jeśli to nie nastąpi do wspomnianego terminu, dofinansowania z NFOŚiGW nie będzie a co za tym idzie nie będzie inwestycji, bo ani PEC ani miasto nie mają na nią środków własnych.

4 komentarze

 1. Miejscowy kacyk daje swoim dodano 8 miesięcy temu

  To przez to, że Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (pewnie za sprawą miejscowego kacyka/genseka, szefa doradców pinokia) zwlekała z wydaniem opinii pół roku.

 2. Kierowca dodano 8 miesięcy temu

  Uwalanie inwestycji nie po myśli partii rządzącej… klasyka.

 3. qba dodano 8 miesięcy temu

  A Mostostal chwali się kontraktem na budowę
  spalarni w Wielkiej Brytanii….

 4. Fontanna dodano 8 miesięcy temu

  Wiadomo kto w tym palce maczał p.tchórzewski – ambasador upadłej Ostrołęki.

  Dziwnym zbiegiem okoliczności ci którzy mieli wywieszone plakaty "nie dla spalarni" teraz mają jego plakaty wyborcze….

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?