SPIN

Ruszyła kampania „Razem bezpieczniej”

Aneta Borkowska poniedziałek, 18 września 2023, 16:51 Siedlce

Najmłodsi mieszkańcy miasta uczą się bezpieczeństwa. Dziś w Szkole Podstawowej nr 8 wystartowała nowa kampania pod hasłem „Razem bezpieczniej”, którą prowadzą siedlecka policja wraz z urzędem miasta.

– Będziemy spotykać się z dziećmi z klas 1-3 i prowadzić zajęcia z bezpiecznej drogi do szkoły, będziemy przypominać zasady przejścia przez pasy i mówić o tym jak ważne jest noszenie odblasków zarówno na ubraniach, plecakach czy na rowerach – mówi rzeczniczka siedleckiej komendy miejskiej Ewelina Radomyska.

Uczniom „Ósemki” zajęcia bardzo się podobały. I choć większość przyznała, że o zasadach bezpieczeństwa na drodze wiedzieli już wcześniej to takie przypominające zajęcia są potrzebne.

– Mieliśmy takie zajęcia w przedszkolu, ale fajnie dziś było, były zabawy, pani policjantka zakładała nam też kajdanki – mówi Michał. – Ja do szkoły chodzę pieszo, muszę przejść przez dwie ulice i takie zajęcia są fajne i potrzebne. Wiem, że aby przejść trzeba najpierw spojrzeć w lewo, potem w prawo i potem znów w lewo. Mam też przy plecaku odblaski. Mama mi kupiła – dodaje Ania.

Akcja będzie przeprowadzona we wszystkich szkołach podstawowych na terenie miasta. Projektem objęci będą też siedleccy seniorzy.

3 komentarze

 1. Troskliwy rodzic dodano 6 miesięcy temu

  Dzieci z klas 1-3 raczej same nie chodzą do szkoły…a raczej nie powinny. A tu cytat z powyższego tekstu: "Ja do szkoły chodzę pieszo, muszę przejść przez dwie ulice i takie zajęcia są fajne i potrzebne. Wiem, że aby przejść trzeba najpierw spojrzeć w lewo, potem w prawo i potem znów w lewo. Mam też przy plecaku odblaski. Mama mi kupiła – dodaje Ania". Czy to nie jest sygnał dla np. Policji, że dziecko idzie samo do szkoły? Ciekawe kto to wymyślił (ten projekt)? Ktoś kto nie zna prawa i chciał coś zarobić. I miasto to popiera? Łamanie prawa? A tyle jest mówione o pedofilach. Dzieci z klas 1-3 same do szkoły przez miasto?

  • Aneta Borkowska dodano 6 miesięcy temu

   Troskliwy rodzicu: Ta dziewczynka nie chodzi sama do szkoły. Ona tylko mówi, że chodzi pieszo i przechodzi przez ulice (ale nie powiedziała, że sama). Także spokojnie, bo chodzi zawsze z którymś z rodziców.

 2. M dodano 6 miesięcy temu

  Dzieci z drugich i trzecich klas jak najbardziej mogą same chodzić do szkoły, jeśli rodzice wyrażają na to zgodę i uprzedzą o tym nauczycieli. Przynajmniej tak jest w szkole mojego dziecka.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?