SPIN

Konkurs: „Seniorze, zagraj w teatrze”

Aneta Borkowska niedziela, 22 października 2023, 08:01 Społeczeństwo

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w „Konkursie Teatralnym dla Siedleckich Seniorów 60+”. Jest on skierowany do wszystkich mieszkańców Siedlec – byłych i obecnych powyżej 60 roku życia.

Zadaniem jest stworzenie krótkiej formy teatralnej w postaci przedstawienia teatralnego, spektaklu, widowiska teatralnego. Na zwycięzców czekają nagrody i dyplomy, a na pozostałych – pamiątkowe podziękowania. Konkurs odbędzie się 12 grudnia (wtorek) od godz. 10. w sali przy ulicy Katedralnej 5/4 w Siedlcach. Ma on tylko jeden etap, a udział w nim jest bezpłatny. Tematyką jest ukazanie aspektów życia seniora (zdrowie, rodzina, podróże, telewizja, lektury, uczucia, emocje, przeżycia, przemyślenia itp.).

– Celem konkursu jest m.in. zaprezentowanie dorobku artystycznego seniorów, ich aktywizacja, integracja i rozwijanie kreatywności oraz uzdolnień artystycznych – mówi Beata Prokurat, pracownik Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej Caritas Diecezji Siedleckiej www.siedlce.caritas.pl. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie Karty Zgłoszenia. Zgłoszenia można dokonać osobiście w sekretariacie Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach przy ul. Budowlanej 1, w godzinach 9.00-15.00, w terminie do 30 listopada 2023 roku (czwartek) lub wysłać pocztą tradycyjną bądź elektroniczną.

Konkurs odbywa się w ramach zadania publicznego pod tytułem „Przegląd Senioralnej Twórczości Artystycznej 2023”, współfinansowanego ze środków Miasta Siedlce.

Anna Nowińska, Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?