SPIN

Trudna sytuacja w szpitalu miejskim. Będzie program naprawczy

Aneta Borkowska poniedziałek, 23 października 2023, 10:14 Siedlce

To pokłosie złej sytuacji finansowej SP ZOZu, który na koniec minionego roku zanotował niemal 6,5 mln złotych straty. Program Naprawczy pozytywnie zaopiniowała rada społeczna przy szpitalu, a teraz przeanalizują ją siedleccy radni.

Dokument zawiera przyczyny kiepskiego wyniku. Wśród nich autorzy wymieniają m.in. nieprzystającą do realiów wycenę procedur i świadczeń medycznych, konkurencję podmiotów medycznych, wygórowane żądania płacowe lekarzy czy wysokie koszty utrzymania.

„Działania naprawcze Zakładu skupią się na minimalizacji kosztów, przeprowadzeniu szczegółowej analizie opłacalności poszczególnych procedur i zakresów świadczonych usług oraz wzroście przychodów poprzez uruchomienie nowych lub rozszerzenie działalności już istniejących poradni” – czytamy w dokumencie.

Program Naprawczy zakłada m.in. poszerzenie działalności poradni ginekologiczno – położniczej poprzez prace w godzinach popołudniowych, zwiększ dostępności w ramach poradni medycyny pracy, propozycje przejścia na umowy kontraktowe, zmianę sposobu wynagradzanie, wykonywanie opłacalnych procedur medycznych czy skrócenie czasu pobytu z szpitalu (jeśli nie ma przeciwwskazań).

4 komentarze

 1. Roks dodano 7 miesięcy temu

  Warto przyjrzeć się rozdawaniu pieniędzy na niepotrzebne stołki, zatrudnianiu niekompetentnych pracowników, nie mających wykształcenia, płacenie za kursy pracownikom nie mającym pojęcia jak pracować z pacjentem. Wsadzanie na stołek kolesiostwa dużo można tego wymieniać. Wszyscy wiedza, że tak jest teraz zamydlanie oczu programem naprawczym, przerażające to wszystko.

 2. Elo dodano 7 miesięcy temu

  Ja bym sprawdził czy optymalnie i wszystkie rozliczane są świadczenia zakontraktowane z NFZ. Różnie to bywa 😉

 3. Czytelniczka dodano 7 miesięcy temu

  A szpital może przynosić zyski?

 4. kozioł ofiarny dodano 7 miesięcy temu

  Może

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?