SPIN

Zbiórka na ogrzewanie świetlicy

Aneta Borkowska czwartek, 9 listopada 2023, 10:06 Siedlce

Caritas Diecezji Siedleckiej rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów ogrzewania świetlicy-ogrzewalni, która działa dla osób w kryzysie bezdomności.

Niebieski kontener, służy jako ogrzewalnia w ciągu dnia, a także jako miejsce, gdzie osoby potrzebujące mogą spędzić mroźne noce. Koszty ogrzewania nie są przewidziane w finansowaniu zewnętrznym.

– Dlatego potrzebujemy wsparcia. Szacujemy, że potrzeba będzie ok. 60 tys. zł. Chcemy dzięki tym środkom zapewnić w świetlicy-ogrzewalni ciągłość ogrzewania przez 24h na dobę – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Aby włączyć się w zbiórkę, należy wejść na stronę www.pomoc.pl TUTAJ i wpłacić dowolną kwotę. Caritas apeluje także, aby widząc osoby potrzebujące wsparcia, reagować i wskazywać im miejsce przy ul. Kleeberga 2 w Siedlcach, gdzie o każdej godzinie dnia i nocy, otrzymają bezpłatną pomoc w świetlicy-ogrzewalni: jedzenie, czyste ubranie, a przede wszystkim miejsce, gdzie można w cieple przenocować.

4 komentarze

 1. Kierowca dodano 4 miesiące temu

  Załóżcie PV i solary z dotacji EU oraz pompę ciepła… i docieplcie te kontenery min 20 cm styropianu. Będzie taniej.

 2. Kierowca dodano 4 miesiące temu

  Za 60 tysięcy to można ogrzać 100 metrowy dom przez kilka lat. Łatwo się marnuje nie swoje pieniądze. tylko "dej", "dej".

 3. mobby dick dodano 4 miesiące temu

  Może tak z dobrego serca biskup ich przygarnie …. Sam jeden w takiej rezydencji ?? Nie smutno mu samemu ?? Jemu na ogrzewanie nie brakuje. A druga jeszcze większa rezydencja a właściwie pałacyk jest przy cmentarzu na Janowskiej. Tam cieplutko jak w ulu.

 4. Czy ja śnię? dodano 4 miesiące temu

  Kupowanie mieszkania po okazyjnej cenie od zaprzyjaźnionego dewelopera, aby zaraz zbyć dla zaprzyjaźnionego nabywcy, to potrzeba wsparcia kogo?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?