SPIN

Grochowscy z Nagrodą Nansena

Aneta Borkowska wtorek, 28 listopada 2023, 09:14 Siedlce

Lena i Władysław Grochowscy oraz prowadzona przez nich Fundacja Leny Grochowskiej zostali laureatem prestiżowej Nagrody Nansena, przyznawanej przez Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców. Wyróżnienie to po raz pierwszy w historii trafia do Polski.

Nagroda została nazwana na cześć Fridtjofa Nansena, norweskiego naukowca, polarnika, dyplomaty i pierwszego Wysokiego Komisarza Ligi Narodów ds. Uchodźców oraz laureata Pokojowej Nagrody Nobla w 1922 roku. Nagroda Nansena jest przyznawana dorocznie osobom lub organizacjom w uznaniu ich pełnych oddania i nadzwyczajnych zasług na rzecz uchodźców i jest najbardziej prestiżową nagrodą przyznawaną przez UNHCR. Nominować osobę lub organizację do Nagrody Nansena może każdy, ale zwycięzcę wybiera specjalny komitet. Dotychczas otrzymało ją 60 osób, grup i organizacji.

Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się podczas ceremonii 13 grudnia w Genewie.

źródło: Fundacja Leny Grochowskiej

Komentarze (1)

  1. Leszek Myśliński dodano 3 miesiące temu

    Wielkie gratulacje, a tak przy okazji zastanawia mnie dlaczego inne nasze media (na Internecie) typu TS lub p24 nawet się nie zająknęły w temacie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?