SPIN

Zbliża się zbiórka „Tak, POMAGAM!”

Aneta Borkowska środa, 29 listopada 2023, 09:53 Siedlce, Społeczeństwo

8 i 9 grudnia Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w XXIII edycję ogólnopolskiej zbiórki żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. Caritas apeluje do każdego o przekazanie choćby pojedynczego produktu. Jest to gest solidarności, który może uchronić innych od głodu.

– Chcemy, aby przed Świętami Bożego Narodzenia żywność w postaci paczek, trafiła do najbardziej potrzebujących takiego wsparcia, do osób starszych, samotnych, schorowanych, niepełnosprawnych, wielodzietnych rodzin. Część przekażemy też w formie pomocy doraźnej w późniejszym terminie – wymienia ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Podarować można m.in.: ryż, kasze, płatki śniadaniowe, cukier, mąkę, makaron, suszone warzywa strączkowe takie jak fasola, soczewica, groch, konserwy mięsne i rybne, puszki z owocami, dżemy, oleje roślinne, herbata, słodycze i bakalie. Kluczowe jest, aby była to żywność z długim terminem przydatności – dzięki temu nie zmarnuje się i będzie łatwa w przechowywaniu i transporcie.

W akcję zaangażowani są wolontariusze. Łatwo ich poznamy dzięki identyfikatorom i rozdawanym ulotkom.

Anna Nowińska, Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?