SPIN

Elektryki na ulicach już od połowy stycznia

Aneta Borkowska piątek, 1 grudnia 2023, 06:28 Siedlce

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne przygotowuje się na przyjęcie trzech pierwszych autobusów elektrycznych. Na siedleckie ulice powinny wyjechać w połowie stycznia.

– Autobusy wyjechały już z fabryki w Starachowicach i są w Warszawie, gdzie trwa proces dozbrajania ich w nasze systemy, czyli kasowniki, monitoring, tablice czy wyposażenie miejsca kierowcy – mówi prezes MPK Jacek Dmowski. – Nasi pracownicy już je wstępnie odebrali, odbyły się także testowe przejazdy – dodaje.

Problemem pozostaje jednak kwestia infrastruktury do ich obsługi, bo ta jest w budowie.

– Firma budująca ładowarki po niedzieli zacznie u nas pracę – tłumaczy Dmowski. – Budowa stacji będzie wiązać się z przebudową przyłącza energetycznego do naszego przedsiębiorstwa, bo potrzebna jest większa moc – dodaje.

Elektrobusy mają 12 metrów i będą jeździć po ścisłym centrum Siedlec. Koszt zakupu to ponad 10 mln złotych z czego ponad 6 to dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, pozostałe 4 wyłożyło miasto.

2 komentarze

  1. Kierowca dodano 3 miesiące temu

    Ogrzewanie nadal na olej napędowy?

  2. Lesio dodano 3 miesiące temu

    Czy w tych zapowiadanych 12 nowych niskoemisyjnych są planowane przegubowce.Bo te obecne mają po 20 lat.A w Siedlcach są potrzebne szczególnie rano,

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?