SPIN

Hapunowicz wkracza do gry. „Z żalu”

redakcja poniedziałek, 4 grudnia 2023, 23:09 Siedlce

Prezes Mostostalu Siedlce i były wójt gminy Zbuczyn Tomasz Hapunowicz ruszył z własnym podcastem „Rozmawiamy o Siedlcach”. Zabrał w nim głos jako prezes Stowarzyszenia Mieszkańców „Zgoda i Rozwój”. To niemal jasna deklaracja startu w wyborach na prezydenta Siedlec.

Prezes MS tłumaczy, że zdecydował się na rozpoczęcie podcastu z dwóch powodów. „Z żalu” i „z chęci zmian”.

– Z żalu, bo jako mieszkańcowi, jako pracodawcy, jako samorządowcowi po prostu ciężko patrzeć na to, co się dzieje w naszym mieście. A właściwie na to, co się nie dzieje – mówi.

Według Hapunowicza Siedlce straciły przez ostatnie lata wiele szans, dlatego, jak przekonywał, czas na zmiany. Początek ma im dać stowarzyszenie „Zgoda i Rozwój”.

Nazwa jest nieprzypadkowa. Nawiązuje do czasów, kiedy Siedlcami rządziła koalicja PO-PiSu. Był to jeden z niewielu przykładów w kraju, gdzie członkowie Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości nie skakali sobie do gardeł. Przeciwnie, działali wspólnie. Prezes stowarzyszenia nazwał te lata „najlepszym okresem, jeśli chodzi o rozwój Siedlec”.

– To wtedy powstały największe inwestycje sportowe, kulturalne, drogowe, park wodny, scena teatralna czy tunel pod torami – wyliczał.

Te tłuste lata Hapunowicz przeciwstawił latom chudym z Andrzejem Sitnikiem jako prezydentem.

– Dzisiaj, z perspektywy czasu widać, jak brakuje nowych inwestycji, jak miasto zatrzymało się w rozwoju, jak szybko się wyludnia – wylicza prezes i na koniec dodaje, że Sitnik zawiódł. Choć obiecał nie zawieźć (tu wykorzystano krótką wypowiedź obecnego prezydenta z kampanii samorządowej w 2018 roku).

Tomasz Hapunowicz zapewnia też w swoim podcaście, że chce rozmawiać z każdym, kto ma pomysł na Siedlce. Ponad podziałami. Twierdzi, że takie osoby już są i będzie je zapraszał. O różnych poglądach, z różnych środowisk.

****

To nic innego jak start prekampanii wyborczej i co do tego wątpliwości nie mają też osoby komentujące podcast na platformie Fb. Niektórzy już deklarują wolę współpracy ze stowarzyszeniem, a inni widzą w nim zakamuflowaną przybudówkę Prawa i Sprawiedliwości. Sam Tomasz Hapunowicz nie ukrywa, że jest członkiem PiS. Podcast promują na swoich profilach m.in. poseł PiS Krzysztof Tchórzewski, starosta siedlecki Karol Tchórzewski czy zastępca wójta gminy Paprotnia Marek Kordecki (startował z list PiS w ostatnich wyborach samorządowych). A materiał, choć krótki, nie pozostał niezauważony przez bliskiego współpracownika obecnego prezydenta i prokurenta w Agencji Rozwoju Miasta Siedlce Marek Jastrzębski.

14 komentarzy

 1. XD dodano 3 miesiące temu

  Bardzo podoba mi się wyłączenie możliwości komentowania podcastu na yt. Nic tak nie sprzyja dialogowi jak cenzura, prawda pisiorku?

 2. tomcia dodano 3 miesiące temu

  Do wsi zbuczyn niech leci rozmawiać.Od Siedlec z daleka pisiorom.

 3. Henryk dodano 3 miesiące temu

  Inwektywy czy obelgi obracają się przeciwko nadawcy prędzej czy później. A ich efektem jest brak porozumienia na poziomie lokalnym i w konsekwencji marna jakość naszych przedstawicieli na Wiejskiej. Przecież odsetek ludzi z zarzutami wśród posłów i senatorów jest wielokrotnie wyższy niż średnia w kraju. Tylko że oni kryją się za immunitetem, a my zamiast rozmawiać chowamy się za nick’iem. Zacznijmy wreszcie ze sobą otwarcie rozmawiać.

 4. Kierowca dodano 3 miesiące temu

  Nadal czekam na IV etap obwodnicy obiecany przez innego siedleckiego pisiorka… nagranie video z ulicy Kasztanowej jeszcze powinno gdzieś być.

 5. Kierowca dodano 3 miesiące temu

  Z tego się najpierw wytłumaczcie – https://siedlce.pl/aktualnosci/2018/2018-10/30-mln-zl-na-4-etap-obwodnicy-od-2020-roku

 6. Fontanna dodano 3 miesiące temu

  Obejrzałem 2 odcinki, niestety jak zwykle tylko krytyka obecnej władzy i 0 konkretów co chciałby zrobić nie dysponując środkami z budżetu centralnego. Bo tylko idiota wierzy w to że po zmianie rządu ktoś da prezydentowi z pisu jakiekolwiek pieniądze.

 7. Pierniki i mikro - śpiewniki dodano 3 miesiące temu

  Tak tylko zapytam czy P. Hapunowicz i otaczająca go śmietanka z Mostostalu podczas wczorajszego Mikołajkowego Happeningu pod Starostwem Powiatowym w Siedlcach była wtedy j na urlopie , publikując nagrania z okolic godz, 14.00 czyli chyba jeszcze w godzinach pracy biurowej? Czy to w ramach obowiązków służbowych?
  Pan prezes zapewne odpowie, że ma nielimitowany czas pracy, ale- pozostali ?

 8. Czas na zmiany w mieście dodano 3 miesiące temu

  Fajny ciekawy materiał, ludzie z różnych środowisk politycznych sympatycy lewicy i platformy ale też bezpartyjni dobrze odebrali tą inicjatywę po prostu ludzie mają dość kłótni i chcą rozmawiać . Nie dziwi też ,że prokurent tak fanatycznie wielbi obecną władzę bo zwyczajnie kurczowo trzyma się roboty.

 9. Fontanna dodano 3 miesiące temu

  Ta ostatnia niedziela….

 10. Anonim dodano 3 miesiące temu

  Żal to patrzeć na pana Hapunowicza i poczynania pisowców w Radzie Miasta Siedlce.

 11. rolnik dodano 3 miesiące temu

  Jest najprawdopodobniej namaszczony przez pisiora startującego z naszego regionu pod hasłem: "Ambasador naszego regionu". A teraz ten pseudo ambasador siedzi jak smutas w sejmie i myśli czy nie dobiorą się do niego za Ostrołękę. Oby jak najszybciej. A Hapunowicz będąc wójtem Zbuczyna gościł z otwartymi ramionami cyrk pisowski z głównym jego błaznem na czele. Siedlczanie nie życzą sobie pisiora na stanowisku prezydenta miasta. A to, co będzie wmawiał, to tylko będzie nawijanie makaronu na uszy.

  • Anonim dodano 2 miesiące temu

   I to jest całkowita prawda o tym pa…cu z Mostostalu,nikim już nie będzie,Zbuczyn zdrajców nie przyjmuje

 12. Ala dodano 2 miesiące temu

  Szanowny Panie nikt nie aspiruje aby wrócić do Zbuczyna. A szanse, aby Hapunowicz został prezydentem Siedlec są bardzo duże, bo to przede wszystkim dobry uczciwy człowiek.

 13. Tadeusz dodano 1 tydzień temu

  Zgadzam się, to jest porządny facet i zna się na samorządzie, nie obiecuje gruszek na wierzbie ale jak mówi, ze zrobi to zrobi…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?